Google і apple зобов’язали приймати оплати в обхід комісії. Що це буде?

10

Південна корея зобов’язала apple і google дозволити розробникам додатків використовувати зовнішні платіжні системи. Тобто в обхід комісій двох техногігантів. Це призведе до ряду наслідків як для компаній, так і споживачів.

Що сталося

Політика apple і google завжди передбачала 30-відсоткову комісію з усіх покупок в програмах, опублікованих у фірмових магазинах. За ці правила компанії не раз піддавалися критиці з боку розробників і антимонопольних служб.

Найлютішу боротьбу зі зборами влаштувала epic games. Її судові процеси з власниками платформ тривають донині. У підсумку apple і google вже довелося піти на певні поступки. Наприклад, apple зараз знімає не 30, а 15% з тих додатків, річний дохід яких не перевищує 1 млн доларів. А google знижує комісію до 15% на перший щорічний мільйон доларів доходу розробників.

Однак південну корею такі послаблення не влаштували: парламент країни зобов’язав техногігантів ввести альтернативні способи оплати. Відтепер автори пз можуть уникнути комісії з боку google play і app store. Закон також дасть південнокорейському уряду право регулювати суперечки, що стосуються платежів, скасування та повернення коштів на ринку софта. За порушення передбачається штраф у розмірі до 3% від доходів компаній в кореї.

Що кажуть apple і google

Це рішення завдало серйозного удару по двох корпораціях, ставши першим подібним прецедентом. В офіційних заявах обидві корпорації розкритикували новий закон.

За словами представників купертіно, введення обхідних платежів піддасть користувачів «ризику шахрайства, порушить їх захист конфіденційності і утруднить управління покупками». А ще закон корейської влади “підірве довіру користувачів до покупок в app store”.

Співробітники google відзначають, що комісія дозволяє android залишатися безкоштовною системою. І дає можливість надавати розробникам інструменти і глобальну платформу з мільярдами користувачів по всьому світу.

Як це позначиться на нас

Все більше країн і антимонопольних служб звертають увагу на політику google і apple щодо своїх цифрових магазинів. Південна корея перша зробила реальні кроки щодо зміни ситуації, що склалася.

Інші держави можуть наслідувати її приклад у майбутньому. У що це виллється? відповідь багато в чому залежить від реакції споживачів. Адже багато хто звик користуватися вбудованими платіжними системами для покупок в додатках.

Однак така альтернатива може вплинути не тільки на власників платформ, але і на звичайних власників гаджетів. По-перше, розробники зможуть знизити ціни на пз і платний контент, адже більше не доведеться відстібати платформі 30% заробітку.

Але є і зворотна сторона: інші продукти і сервіси apple і google можуть подорожчати. Адже доведеться якось відшкодовувати недоотримання прибутку. Щоб покрити збитки, компанії, швидше за все, піднімуть ціни на сервіси на кшталт apple music і youtube premium.