Google Analytics показує дозвіл екрана, а не розмір вікна браузера

250

Від автора: п’ять років тому я написав статтю Дозвіл екрану ≠ розмір вікна браузера. Тоді ходило дуже багато розмов щодо розмірів моніторів і того, як ми проектуємо веб-сайти. JS може нам підказати дозвіл монітора за допомогою screen.width. Але наскільки корисно це властивість? Чи Не краще знати розмір вікна браузера? Так, краще. У медіа запитах ми спираємося не на screen.width, а на ширину вікна браузера. Наприклад, @media (min-width: 400px) {}. Ну іноді ще використовуємо елементні запити/запити контейнерів.

Суть в тому, що ми можемо і практикуємо методики адаптивного дизайну, але зовсім забули про середньостатистичного розмірі вікна браузера. Хоча ця інформація досі важлива.

У 2011 році для збору цих даних я написав скрипт, який вимірював розмір екрану і розмір вікна браузера і зберігав обидва значення в один запис у базі даних. Ми зрозуміли, що менше ніж у 1% людей розмір вікна браузера був таким же великим, як їх монітор. Але злегка несправедливо вимірювати тільки активне вікно браузера без його інтерфейсу і т. д., а також великих padding’ов (200px). У результаті ми з’ясували, що у 61% сесій розмір вікна браузера майже збігався з розміром монітора.

Залишається 39% сесій, де розмір вікна браузера менше розміру монітора, що досить цікаво.

Google Analytics показывает разрешение экрана, а не размер окна браузера

Візуалізація розмірів вікна браузера (зелений), накладених поверх розмірів екрану (червоний)

Сьогодні набагато легше отримувати ці дані

Припустимо, що ви користуєтеся Google Analytics. Тоді такої інформації в Google Analytics не було, зараз є. Щоб її отримати, потрібно всього лише побудувати власний звіт. Спасибі Чарлі Лівінгстону, що показав, як це робити.

Як робити користувальницький звіт за розмірами вікна браузера

Google Analytics показывает разрешение экрана, а не размер окна браузера

Додаємо другий вимір: дозвіл екрану

Тепер можна подивитися на обидві цифри:

Google Analytics показывает разрешение экрана, а не размер окна браузера

Я отримав 25 927 різних комбінацій розмірів вікна браузера і дозволів екранів

Ця цифра відноситься до сайту css-tricks.com. І навіть якщо дивитися на самі крайні цифри після коми, видно, що вони округлюються до найближчої 10. Тобто якщо б ці цифри були з точністю до пікселя, порядок величини відрізнявся б сильніше.

Більшість комбінацій є лише крихітну частину від цілого. Наприклад, дозвіл екрану 1600х900 з вікном браузера 1580х810 становить 0,12% від усіх користувачів. І таких комбінацій тисячі.

ТОП комбінацій:

Google Analytics показывает разрешение экрана, а не размер окна браузера

Користувачів набагато більше.