Facebook знає про своїх користувачів практично все!

238

Від автора: Facebook не тільки збирає дані про користувачів у соціальній мережі, а й закуповує їх у інших ресурсів. У тому числі і в офлайні. Про це свідчать результати дослідження, проведеного журналістами видання ProPublica.

Про те, що зарубіжна соціалка ретельно «збирає» інформацію про інтереси та уподобання своїх користувачів, відомо вже давно. Найчастіше ці дані використовуються для таргетингу реклами, що транслюється. Але нещодавно стало відомо, що Facebook також набуває інформацію про користувачів в інших інтернет ресурсів і навіть у джерел з офлайну.

Як повідомляють журналісти ProPublica, куплені відомості додаються до вже наявних профілів у соціальній мережі. Таким чином компанія отримує більш детальне досьє про кожну людину, зареєстрованому в Facebook.

Зазначається, що серед поставляються відомостей може виявитися і досить конфіденційні. Наприклад, рівень доходу користувача, найчастіше відвідувані торгові точки або навіть кількість банківських карт.

На відміну від інформації, отриманої шляхом збору в соціальній мережі, придбані дані не так легко видалити. Для цього користувачеві потрібно (на офіційному рівні) звернутися до джерела, який продав інформацію. Але Facebook часто міняє список джерел, тому провести видалення даних про собі практично неможливо.