Екстракт — новий комерційний пошуковик від Яндекса

256

Від автора: розробники Яндекса створили платну пошукову систему, що використовує алгоритми машинного навчання. Новий сервіс розрахований, насамперед, на комерційні структури. Зараз пошуковик проходить стадію закритого тестування, в якому бере участь ЦБ РФ.

Фахівці підрозділу Yandex Data Factory розробили комерційний сервіс для пошуку інформації. Проект отримав назву «Екстракт» і розрахований, насамперед, на представників бізнесу. Очікується, що новий сервіс зацікавить рітейлерів, банки та аналітичні компанії.

Як зазначив технічний керівник підрозділу Сергій Вавинов, представників бізнесу найчастіше цікавить отримання інформації по певній сфері діяльності. Наприклад, консалтингової компанії можуть знадобитися всі опубліковані в Мережі матеріали про інвестиційну діяльність китайських інвесторів в Австралії.

Вавинов пояснив, що новий пошуковий сервіс є самообучаемым, оскільки він використовує алгоритми, побудовані на технології машинного навчання. Що дозволяє «натренувати» сервіс під певні критерії пошуку в заданій сфері бізнес-діяльності.

Зараз «Екстракт» проходить стадію закритого тестування, в якому бере участь Центральний Банк РФ. Вартість використання сервісу, швидше за все, буде залежати від кількості тем для пошуку, частоти вивантаження інформації та інших параметрів.