Ефективний веб-дизайн — який він?

229

Від автора: вітаю вас, дорогі друзі! Сьогоднішній матеріал присвячений тому, як повинен виглядати привабливий і ефективний веб-дизайн, який би викликав у відвідувачів сайту wow-ефект. Зазвичай досвідчені розробники цими секретами не діляться, але сьогодні ваш день.

Якщо хочете домогтися серйозних висот і побудувати успішну кар’єру веб-дизайнера, то вам обов’язково необхідно знати ключові критерії оцінки ефективності робіт. Подібна інформація допоможе моментально визначати якість розроблюваних проектів та постійно вдосконалюватися в цій справі.

Суть ефективного дизайну сайту на словах звучить досить просто, проте насправді цей процес виглядає дещо складніше. Полягає він у розробці красивого і зручного візуала, який був би орієнтований винятково на вашу цільову аудиторію, на людей, що приносять прибуток у вигляді монетизованих відвідувань або шляхом оформлення замовлення на пропоновані товари або послуги.

Як користувачі на сайті?

В цілому поведінку відвідувачів на веб-сайті має схожість з діями і думками людей в оффлайн-магазинах одягу, продуктів і т. п. В першу чергу користувачі охоплюють поглядом загальний візуал, хаотично переходять зі сторінки на сторінку переглядають уривки тексту, на якому свідомо чи несвідомо виділено акцент. Далі люди клікають на зацепившую їх увагу посилання або на ту, що хоча б більш-менш відповідає їх очікуванням.

Однак не все залежить від зовнішньої складової дизайну сайтів, велику роль відіграє також правдивість і якість контенту. Якщо ресурс має смачним матеріалом, який хочеться їсти на сніданок, полуденок, обід і вечерю, тоді люди зазвичай готові перетерпіти всі візуальні недоліки і всілякі рекламні блоки. Тобто, можна прийти до висновку, що зайві заморочки з веб-дизайном сайтів навряд чи з’являться на загальному процесі. Працюйте не на красу, а на зручність функціоналу і простоту юзабіліті.

Щоб навчитися створювати ефективні дизайни сайтів, потрібно чітко розуміти ту систему, за якою людське око вивчає веб-сторінку. Якщо ви щиро вважаєте, що люди заходять на ресурс і вивчають всю представлену інформацію, то доведеться вітру змін знести картковий будиночок надії у вашій свідомості. Аналіз сторінки на сайті у відвідувачів проходить приблизно наступним чином:

Як бачите, люди не милуються тонкощами веб-дизайну і не читають весь запропонований матеріал від початку до кінця. Вони лише сканують певні ділянки сторінки, встигаючи засвоювати інформацію під час того, поки чіпляються за певні «якоря».

Як виглядає ефективний веб-дизайн?

Нижче виділено 5 ознак ефективного веб-дизайну сайту, спираючись при розробці на які ви зможете створювати класні, сучасні проекти:

1. Чітка структура сторінки.

Напевно ви зустрічали безліч сайтів відомих компаній на просторах інтернету, дизайн яких здавався вам досить стандартним і простим. З упевненістю можу заявити про те, що подібні проекти розроблялися за допомогою спеціальної сітки.

Вона відповідає за те, щоб все стояло на своїх місцях і зберігало ефект стійкості й упорядкованості. Може, подібні сайти і виглядають зовні простими, але вони володіють приголомшливою ефективністю за рахунок свого зручності. Отже, веб-сторінки повинні володіти чіткою структурою, яка б дала зрозуміти, де знаходиться початок та кінець певного тематичного блоку.

2. Фокусування.

Кожен веб-сайт має динамічним і статичним контентом. На їх основних елементах з допомогою спеціальних професійних фішок можна усвідомлено виставляти акценти. Виконуються такі дії, щоб сконцентрувати увагу відвідувачів на певній інформації, яку хоче донести інтернет-магазин, новинний ресурс і т. д.
Цілком очевидно, що помітна картинка буде діяти на порядок ефективніше тексту; в свою чергу, виділені слова виглядають помітніше порівняно із звичайними. Фокусуванні потрібно приділяти особливе значення, якщо хочете підвищити ефективність веб-дизайну.

3. Красивий, зручний для читання шрифт.

Будь майстер веб-дизайну завжди потрапляє під спокуса знаменитої «ігри зі шрифтами», в яку пропонують пограти замовники. Однак Топові фахівці продовжують стояти на своєму і говорити про те, що текст повинен бути оформлений максимально просто, щоб підвищити його читабельність. Тому прибережіть свій креатив на інші напрями веб-дизайну і дотримуйтесь напрацьованому стандарту.

Зараз у тренді використання 1-2 шрифтів, найпопулярнішим з яких продовжує залишатися Times New Roman. Але необов’язково використовувати саме його, якщо ваш варіант більш гармонійно поєднується з візуалом розробленого дизайну для сайту.

4. Єдина візуальна стилістика.

При виборі зображень для тематичної зони і графічної складової розробляються дизайнів для сайтів необхідно використовувати один загальний стиль. Дотримання цього правила на порядок поліпшить користувальницький інтерфейс, що, звичайно ж, відображається на красі та збалансованості візуальної картинки. Загальну стилістику можна підтримувати підбором однакових рамок, схожістю геометричних форм, однаковими тінями, розмірами, обведенням та іншим.

5. Стриманість колірної палітри.

Сучасні монітори відтворюють мільйони квітів, однак грамотний веб-дизайнер знає, що в цьому плані краще обмежувати. Картинка повинна виглядати м’яко і не випалювати зайвий раз очі відвідувачам. Рекомендується використовувати не більше 5 кольорів.

Висловлюю подяку читачам, які дочитали статтю до кінця, і чекаю будь-яку зворотний зв’язок від вас в коментарях. Сподіваюся, сьогоднішній матеріал щодо того, як повинен виглядати ефективний web-дизайн сайту, був вам корисний, і мені варто розвивати цю тему далі.

Підписуйтесь на блозі та діліться посиланням на неї з друзями. Впевнений, що новачки сьогодні почерпнули для себе багато нового, ну а досвідченим старожилам в створенні web-дизайну сайту завжди корисно повторити пройдений матеріал.

Подібний набір найцінніших порад, що там упакований у відеоформаті, не знайти більше ні на одному сайті в інтернеті. Там представлені розжовані покрокові схеми роботи з графічними редакторами, більше 50-ти ефективних фішок і багато іншого. До швидкої зустрічі!