Джон Мюллер: замість атрибут lang слід використовувати hreflang

215

Від автора: для установки регіону і мовних характеристик ресурсу в Google слід використовувати атрибут hreflang, а не lang. Так як при аналізі розмітки сайту він ігнорується пошуковою системою. Про це повідомив один з провідних фахівців компанії Джон Мюллер.

Відповідаючи на питання вебмайстрів, представник оздоблення якості пошуку Google повідомив, що для встановлення мовних і регіональних параметрів ресурсу краще використовувати hreflang замість lang. При аналізі розмітки сайту система пошуковика ігнорує цей атрибут. Його підтримка в Google була відключена спеціально, так як lang часто використовується веб-майстрами з помилками.

Мюллер зазначив, що hreflang (замість lang) варто вказувати в тому випадку, якщо майданчик має декілька мовних версій. При використанні lang під час аналізу HTML-розмітки Google не врахує його значення і буде проіндексований всього один мовний варіант сайту.

У минулому році багато вебмастера (Search Console) отримали від пошуковика повідомлення про некоректне застосування hreflang. В ньому зазначалося, що слід якомога швидше виправити помилки в hreflang-посиланнях, інакше сайт не зможе скористатися перевагами від своєї багатомовності та пов’язаним з ним націлених.