Доменна зона .ru – девята за популярністю у всесвітній павутині

26

Від автора: доменна зона .ru увійшла в десятку найпопулярніших. Зараз у ній працює вже кілька тисяч ресурсів. Незмінним лідером залишається домен .com.

Як повідомив керівник координаційного центру доменних зон Андрій Воробйов, по популярності в Мережі .ru займає дев’яте місце. Крім цього безперечним лідером (серед доменів, записаних національним алфавітом).РФ. У ньому зареєстровано понад 900 тис. інтернет-ресурсів.

Але це тимчасове лідерство, оскільки вітчизняний домен наздоганяє китайську. Так як в Піднебесній набагато більше користувачів (ніж у Росії), то рано чи пізно він все одно обжене .РФ.

Перше місце в десятці займає доменна зона .com. На ній «розташувалася» трійка найпопулярніших ресурсів Мережі: YouTube, Google і Facebook. Інші місця світового рейтингу доменних зон розподілилися наступним чином:

.com

.de

.uk

.net

Остання зі списку є однією з найстаріших (.net). Разом з .com і .org вона з’явилася ще на «зорі» становлення інтернету – в 1985 р.

По своїй популярності .ru випереджають доменні зони .cn. Потім слідують .info і .eu, яка була відкрита для реєстрації адрес в 2006 р.