Дизайн лендинга: як зробити сторінку захоплення

293

Від автора: всім привіт! Ми продовжуємо знайомитися з тонкощами веб-дизайну, і сьогодні на черзі креативна тема, без знання якої вам в професії робити нічого. Дизайн лендинга — розробка посадочних одностраничников з високою конверсією, тобто віддачею для замовника. Я думаю, не треба пояснювати, що якісний дизайн лендинга коштує дуже дорого, а значить, легко може стати основною статтею доходів.

Що таке лендінгем?

Поняття landing page, як, в принципі, і дизайн лендинга, прийшло до нас порівняно недавно, за офіційною версією з США, років 10-12 тому. По суті, це продає односторінковий сайт, створений заради однієї єдиної мети: підготувати та довести потенційних клієнтів до купівлі товару чи послуги.

Клієнтів, які відвідують такі цільові сторінки, називають «лидами» (від англ. lead). Також «лід» можуть сказати про вчинений з сайту заявці, передзамовлення, тобто, про активну дію, до якої закликає сторінка.

У професійному сленгу частіше використовуються терміни «сторінка захоплення» або «сторінка приземлення». По суті, це синоніми, будемо користуватися ними без будь-яких відмінностей.

Чим відрізняється лендінгем пейдж від звичайного сайту? Ну, по-перше, на ньому немає складних навігаційних сіток. По-друге, немає меню. Всі посилання, які є на таких сторінках, ведуть, в основному, на розділ «замовити» або «залишити заявку». І, по-третє, landing захоплює з перших хвилин і не відпускає, поки ви не проскролите до самого футера. Це в ідеалі, звичайно :) .

Для кого створюються одностраничники? Для бізнесу, старт-апів. Найбільш затребуваний лендінгем серед:

інфобізнесменов;

MLM-мереж;

продавців власних курсів і вебінарів;

любителів партнерських програм;

компаній, які запускають на ринок новий ексклюзивний товар або послугу, і т. д.

Але фактично просувати через сторінку захоплення можна все що завгодно, від побутової хімії до ювелірних виробів та нерухомості. До речі, цільове дія не завжди може виглядати так конкретно, як покупка. Як варіант, лендінгем може закликати залишити заявку на прорахунок вартості послуг, підписатися на розсилку, безкоштовно забронювати місце, взяти участь в опитуванні або акції, скачати пробний урок і т. д.

Л-пейдж ділять на:

Long і Short landing page;

Опе step і Two steps landing page.

Найпоширеніші — Опе step Long, тобто довгі і однокрокові. Short — відповідно, короткі; їх використовують для збору абонентської бази, e-mail адрес і т. д. Two steps зустрічаються вкрай рідко, вони діляться на дві сторінки: так би мовити, накручування інтриги і власне заклик до дії.

Як оцінюється ефективність лендинга?

Для оцінки ефективності роботи посадкових сторінок використовується самий об’єктивний показник — конверсія. Конверсія — це співвідношення числа відвідувачів, які вчинили цільове дію, до загальної кількості відвідувачів сайту. Вважається вона так:

сьогодні на сайт зайшло 250 осіб, що залишили заявки на консультацію 12 осіб;

отже, денна конверсія склала 12/250 * 100 = 4,8%

Звичайно, для максимальної об’єктивності показник виводиться не тільки за день, але і за тиждень, місяць, квартал. Чим ширше статистика, тим простіше відслідковувати тенденції до зростання і спаду попиту, сезонність і т. д.

Для повної картини конверсію доповнюють показниками відмовників, тривалістю перебування на сторінці, ситуаційної картою кліків.

До якогось відсотку конверсії треба прагнути? Це залежить від ніші бізнесу, в якому лендінгем буде боротися за клієнтів. Ну, наприклад, для туристичного захоплення конверсія не повинна опускатися нижче 9-14%, а от для елітних товарів (тих же шуб, коштовностей, автомобілів) конверсія в 6% буде вже за верхньою межею. Абсолютний рекордсмен по конверсії, природно, інфобізнес. На продаж навчальних курсів в зручному форматі можна сміливо вимагати 22-30%.

Особливості лендинга: практичні поради

Отже, від теорії переходимо до практики. Дизайн лендинга має свої особливості і правила, дотримуючись яких можна уникнути істотних помилок з самого початку. Без чого не обійтися посадкової сторінці? Спробуємо відповісти.

1. Мета. Перед тим як почати працювати над дизайном лендінгем пейдж ви повинні мати чітко сформульовану мету: для чого створюється сайт, для кого, до яким цільовим дій веде… ну і т. д. Кожен елемент майбутньої верстки повинен працювати на результат, на конверсію, і завдання дизайнера — продумати кожен цей елемент заздалегідь.

2. Гармонія креативу та психології. Не помилюся, якщо скажу, що сучасне творчість не завжди доступне широким масам і адекватно сприймається всіма спостерігачами. Ваш дизайн повинен бути зрозумілим для всіх, ніяких відштовхуючим і кричущих кольорів, божевільних шрифтів і замудренной анімації. Залиште експерименти для більш підходящого випадку, при виборі квітів користуйтеся порадами психологів, прислухайтеся до порад професіоналів.

3. Заголовок. Книга починається з обкладинки, так і про якість landing можна сказати по його заголовку. При невдалому варіанті відсоток закриття сторінки на 5-7 секунді перегляду буде дуже високим.

4. Візуалізація. Максимум наочного матеріалу. Можна 100 разів розповісти, як працює ваш товар, але простіше 1 раз показати на короткому відео ролику. Не вимагає ваш товар або послуга відео презентації? Тоді фото у всіх ракурсах, фото задоволених клієнтів, щасливих покупців…і т. д.

5. Блок з відгуками. Море позитиву має литися з вашого сайту. Відгуки повинні бути прив’язані до фото реальних людей, підписані (ім’я, вік, країна, місто — природно максимально близько до цільової аудиторії). Безособові відгуки відштовхують і викликають недовіру.

6. Швидкість завантаження. Заливаючи в лендінгем відео, фото, картинки, не забувайте про вагу всіх елементів. Сторінка повинна працювати як годинник, швидко і якісно завантажувати файли, швидко реагувати на скролінг, переходи між блоками.

7. Заклик до дії або call to action. Заклик до дії не повинен бути завершальним акордом у самому футері сторінки. Кнопки «замовити», «підписатися», «скачати», «купити» повинні рівномірно розподілятися по всім блокам. Захотів купити, а де ця кнопка захована, хто його знає — це провал для конверсії.

І наостанок ще один секрет від колег-маркетологів, чию роль у створенні захоплюючих сторінок не можна недооцінювати. Правило AIDA:

Attention — увага;

Interest — інтерес;

Desire — бажання;

Action — дія.

Це класична модель поведінки споживачів, згідно з якою треба будувати дизайн лендингов будь-якого призначення. Як це працює? Вся структура сайту умовно ділиться на 4 блоку, і кожен відповідає за свою частину захоплення.

У першому — привертається увага (ненав’язливо, легко), у другому — інтерес підігрівається (задаються питання, викликається провокація, подається проблема), в третьому — знаходиться вирішення проблеми, з’являється бажання купити те, без чого подальше життя стає просто неможливою, у четвертому — залишається тільки натиснути кнопку «до заповітної мети один клік».

Ось так, друзі. Вчимося маніпулювати свідомістю і стаємо майстрами веб-дизайну! Підписуйтесь на мої оновлення, стежте за новинками, та скорих зустрічей! Поки-поки що.