Ділимося секретами: як і скільки можна заробити на рерайтинге

32

Від автора: багато хто з нас у пошуках заробітку в інтернеті пробують себе у різних областях фріланса. А вибір тут досить значний: веб-дизайн, веб-програмування, ведення блогів, розкрутка сайтів, рерайт та копірайт. Безумовно, якщо ви відчуваєте в собі достатньо натхнення і творчих сил, можна спробувати поєднати кілька видів діяльності, але сьогодні ми поговоримо про те, як і скільки можна заробити на рерайтинге і копірайтингу.

Як ви, напевно, здогадалися, специфіка роботи рерайтера полягає в наборі тексту на замовлення. При цьому текст повинен бути унікальним — іншими словами, він не повинен повторювати інформацію з інших джерел, доступних в інтернеті, слово в слово.

Схема роботи досить проста: замовник просить вас написати текст, що складається з енної кількості символів, на певну тематику. Якщо ця тема вам добре знайома й цікава, то вам дуже пощастило. Але трапляються ситуації, коли ви не володієте достатніми знаннями в певній області і тут на допомогу приходить великий і могутній інтернет, який знає все.

Здавалося б, нічого складного: ви знаходите сайти з потрібною інформацією і просто згадуєте методику написання курсових робіт у навчальних закладах. Але є одна заковика: метод Ctrl+C — Ctrl+V тут, на жаль, не працює, інакше питання про те, як заробити на рерайтинге не був би настільки актуальним.

Хто може стати рерайтером?

Текст слід побудувати таким чином, щоб програми, які визначають унікальність тексту, і поняття не мали про те, що надана інформація запозичена з інших джерел. Про те, як цього можна домогтися, ми поговоримо пізніше, а поки визначимо, якими навичками повинен володіти кандидат на почесну посаду рерайтера.

Для початку письменницької кар’єри достатньо уміння набирати текст на клавіатурі і пізнань в граматиці на рівні дев’ятого класу середньої школи. Якщо ви володієте цими корисними навичками, то вітаємо, ви — потенційний рерайтер!

Що ще слід уміти кандидату в рерайтери?

Ми з’ясували, що будь-який, вміє друкувати і мало-мальськи грамотний користувач має значні шанси стати рерайтером. Але базовими навичками вся специфіка цієї діяльності, на жаль, не вичерпується.

Слід розуміти, що ререйтинг — засіб заробити, але за погану роботу вам і платитимуть відповідно, а значить, до неї потрібно підійти з повною мірою відповідальності. Як відомо, хто інформований, той озброєний, тому для будь-якого початківця рератера буде дуже до речі ознайомитися з деякими правилами і, по можливості, застосувати їх на практиці.

Використовуйте кілька джерел для рерайта.

Для того щоб зробити якісний рерайт, часто недостатньо користуватися тільки одним джерелом інформації, особливо, якщо тема не є вашим захопленням. До того ж, інформація з одного сайту може бути неповною, а, отже, ви не зможете повноцінно розкрити тему.

Крім того, при використанні тільки одного джерела є велика ймовірність того, що унікальність вашого тексту буде незадовільною. Використовуючи декілька джерел, ви не тільки створите унікальний текст, але і навчитеся вибирати з джерел головне, а цей навик рерайтера буде вельми до речі.

Будьте короткі і точні.

Давньоримський драматург Горацій у творі, відомому як «Ars poetica», вжив фразу, яка в подальшому стала крилатою і долетіла до наших днів. Фрази «in medias res» він похвалив давньогрецького поета-казкаря Гомера за те, що він у своїх творах з самого початку переходить до самої суті. Надалі фраза «in medias res» стала позначати перехід до основної думки, без зайвих вступів і передмов.

Цей екскурс в античну літературу не був тим самим «зайвим» вступом, а передає саму суть якісного рерайта і копірайту. Намагайтеся зробити вступ максимально стислим, і тоді читачеві буде простіше вловити основну думку. Гомеру це було відомо ще до нашої ери, а вже в наш інформаційний вік користувачам необхідно отримувати потрібну інформацію максимально швидко і без зайвих зусиль.

Так що, менше води, друзі, і «in medias res»! Звучить як тост, вам не здається? :) Так, і ще: забудьте про виразах типу «цей дивовижно прекрасний тихий весняний вечір». Не варто використовувати більше двох прикметників у зв’язці — хоча, в більшості випадків, і це перебір.

Перевіряйте написане.

У феодальній Японії при написанні листів у самураїв було правило — писати лист так, щоб одержувачу було не соромно повісити його на стіну. Незважаючи на те, що ми не жителі стародавньої Японії, і вивчення каліграфії японської писемності поки можемо відкласти, текст повинен бути написаний так, щоб його було не соромно викласти у всесвітню мережу на загальний огляд.
Текст може не бути предметом вашої гордості, але наявність граматичних, пунктуаційних і стилістичних помилок навряд чи стане приводом для подальшого перебування користувача на сайті.

Читайте книги, розширюйте словниковий запас, вивчайте різні мови.

Читання якісної літератури — це не тільки захоплююче, але і корисне заняття. Цим ви не просто розширите свій словниковий запас, що для рерайтера буде значною перевагою, але і почерпнете деякі гарні мовні звороти, які в подальшому зможете використовувати при написанні статей на замовлення.

Знання англійської, китайської, древневерхнемецкого та інших мов дозволить вам стати більш різнобічним і універсальним фахівцем в області рерайта і копирата. Ви зможете використовувати іншомовні джерела для написання статей, а також випробувати свої сили в перекладах.

Ведіть свій власний блог.

Він послужить вам непоганим плацдармом і творчої «віддушиною». Ви також зможете розмістити там своє портфоліо і завдяки йому шукати собі замовників. Блог можна зробити на спеціальній блог-платформі або з допомогою шаблону WordPress. Надалі ви зможете освоїти принципи монетизації блогу і отримувати з нього непоганий прибуток. Але це тема одній з наших наступних статей.

Який принцип оплати праці?

Всіх бажаючих стати рерайтерами цікавить питання про те, скільки можна заробити на рерайтинге. Питання про оплату обговорюється безпосередньо із замовником. Найчастіше оплата здійснюється за кількість набраних символів без пробілів, але й іноді за цілу статтю.

Кожен замовник пропонує свої умови, а рерайтер, об’єктивно оцінив свої можливості, вирішує, чи погодитися йому на співпрацю, запропонувати свої розцінки або знайти іншого замовника.

Якщо ви новачок в області рерайта, раджу випробувати свої сили на нескладних замовлення. Їх можна знайти на біржах фріланса і копірайтингу, тематичних пабликах в соціальних мережах, а також різних сервісах по пошуку віддаленої роботи.

Правда, на біржах панує своєрідна «дідівщина». Поки у вас немає рейтингу і відгуків задоволених замовників, отримати добре оплачувані замовлення досить важко. Але не неможливо. Тому цінуйте свій час і не погоджуйтеся працювати «за відгук або за три копійки. Адекватні розцінки на рерайт: від 50 рублів за 1000 символів без пробілів. Копірайтери заробляють більше — тут планка доходу практично не обмежено (хіба що, талантом автора).

Відмінності між рерайтинг і копірайтингом.

Рерайтінг і копірайтинг — поняття однопорядкові, але не тотожні. Якщо рерайт передбачає переписування тексту з використанням інших словоформ для того, щоб кінцевий матеріал мав необхідний показник унікальності, то копірайт вимагає поглибленого вивчення теми.

Простіше кажучи, копірайт — це більш високий рівень рерайта, що вимагає не тільки копіювання інших текстів своїми словами, але і генерування власних ідей, висновків і суджень, заснованих на знаннях у заданій області. Якщо знань у цій області немає — їх потрібно отримати в максимально стислі терміни. Тут вам може знадобитися за один день освоїти способи зварювання нержавіючих труб або види схрещування в скотарстві :)

Можна припустити, що для того, щоб стати копірайтером, слід мати достатній досвід у рерайті, однак, це не зовсім вірно. У кожного з нас є свої захоплення, а, отже, є теми, в яких наші пізнання глибше, ніж у інших.

Для того, щоб результати роботи могли задовольнити вас і замовника, процес виконання замовлення повинен приносити вам моральне задоволення. Тому на початку своєї кар’єри намагайтеся брати ті теми, які вам цікаві. Це допоможе не тільки підвищити якість своєї роботи, але і отримати задоволення від її виконання. Інакше є ймовірність швидко «вигоріти».

На сьогодні все. Сподіваюся, я досить повно розкрив тему, і ви зрозуміли, як, де і скільки можна заробити на рерайтинге у фрілансі. Підписуйтесь на наші оновлення та дізнайтеся всю правду про заробітки в інтернеті!