Де брати картинки для сайту?

266

Від автора: вітаю вас. Питанням, де брати картинки для сайту, спантеличений практично кожен веб-майстер, що має свої проекти. Сьогодні розглянемо це питання детальніше.

Ось ви пишіть статтю. Все відмінно, але без картинок не повинна обходитися жодна запис, хіба тільки вона дуже коротке або її взагалі не планується просувати. Картинки дуже важливі, тому що вони покращують зовнішній вигляд публікації і дозволяють в цілому краще сприймати інформацію. Отже, перейдемо до варіантів їх отримання.

Робити самому скріншоти. Це хороший спосіб, так як він допомагає отримувати абсолютно унікальні зображення. Для швидкого зняття скріншотів можете використовувати програму Lightshot.

Але не у всіх статтях обійдешся одними скріншотами. До того ж тут теж є деякі нюанси. Наприклад, якщо ви робите скріншоти на якихось чужих сайтах, іноді може знадобитися дозвіл на ці операції від власника.

Добре, де ще шукати зображення? Брати їх з пошуку Google, на мій погляд, не найоптимальніше рішення. Коли-то давно я наповнював великий статейний портал і там його адміністратори до всіх авторам пред’являли таке правило, щоб картинки брали з пошуку Google, але тільки з закордонних сайтів. Також самі картинки потрібно було відобразити по горизонталі, щоб хоч трохи уникализировать. Але пізніше вже на своїх сайтах я такий підхід майже не використовував.

Фотобанки: платні і безкоштовні зображення

Найбільш оптимальне рішення — скористатися фотобанком. Це такий сайт, де зібрано десятки і сотні тисяч фотографій, як платних, так і безкоштовних. Мінус тільки один — зображення не унікальні. Але це особисто для мене не є якийсь сверхпроблемой.

Я використовую фотобанки зразок pixabay.com для безкоштовних фотографій. Звичайно, розробники ненав’язливо пропонують купити їм кави за їх працю (і я вважаю, що це цілком собі можна зробити). А от тарифи на більшості платних фотобанків мене, м’яко кажучи, вражають. І оскільки я не готовий платити $ за фотографії, то обходжуся без них.

Купівля унікальних фотографій на біржах, у фотобанках або замовлення фрілансерам

Отже, ми підійшли до найкращого варіанту, який підходить тільки тим з вас, хто доріс до рівня, коли готовий платити за унікальні зображення для своїх статей. Плюси такого підходу очевидні — ви отримуєте повністю унікальні зображення, що дає деяку перевагу перед іншими сайтами у видачі, які використовують неунікальні картинки.

Власне, купити такі фотографії можна багато де. На тих же фотобанках, або на біржі контенту. Наприклад, на etxt.ru або на depositphotos.com. Тут у продажу близько 70 тисяч фотографій.

Фотографії тут захищені водяним знаком, це можна побачити на скріншоті. Після покупки ви отримаєте фотографію без цих знаків.

Як бачите, ціни тут невеликі, так що на 1000 рублів можна купити кілька десятків або навіть сотню фотографій.

Ще один спосіб отримання унікальних фотографій і картинок — замовлення фрілансерам. Серед них, зокрема, може бути багато фотографів, художників, ілюстраторів. Звичайно, це теж не безкоштовний спосіб. Він годиться для вас вже в тому випадку, якщо ви маєте достатньо коштів, щоб дозволити собі найняти цих людей і отримувати від них повністю унікальний контент.

Підсумок

Наприкінці хотів би нагадати, що якщо ви володієте унікальними фотографіями, було б розумно захистити їх від крадіжки. Наприклад, можна приліпити якийсь водяний знак (логотип та назва вашого сайту) до фотографій. Так роблять багато веб-майстра і це правильно, є сенс захищати те, що не дісталося вам просто так.