Дата і час в JavaScript. Частина 3

234

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми продовжимо знайомство з об’єктом Date, який дозволяє працювати з датою і часом в JavaScript. Зокрема, ми дізнаємося про нові методи об’єкту Date, які дозволять отримати потрібний формат дати.

Нагадаю, у попередній статті ми з вами познайомилися з методом toLocaleString() об’єкта Date. Даний метод дозволяє використовувати налаштування локалізації для форматування дати. У результаті ми можемо отримати звичний нам формат дати або ж, приміром, англійська формат дати або британський його, формат, варіант.

JavaScript також має в арсеналі додаткові методи для виведення різних форматів дати без її локалізації. Отже, метод toString () повертає дату, час і часовий пояс. Власне, все що він робить — це призводить об’єкт Date до рядку, у чому ми можемо переконатися, зробивши обидві роздруківки в консолі:

var date = new Date();
console.log(date);
console.log(date.toString());

Дата и время в JavaScript

Наступні два методи дозволяють отримати окремо дату та час:

toDateString() — повертає рядок дати;

toTimeString() — повертає рядок часу і часового поясу.

І відразу ж приклади:

var date = new Date();
console.log(date.toDateString());
console.log(date.toTimeString());

Дата и время в JavaScript

На цьому ми, мабуть, зупинимося на питанні роботи з датами. Якщо ви хочете більше дізнатися про JavaScript, тоді рекомендую звернути свою увагу на уроки по JavaScript і окремий курс по мові JavaScript. Удачі!