Дата і час в JavaScript. Частина 2

238

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми продовжимо знайомство з об’єктом Date, який дозволяє працювати з датою і часом в JavaScript. Зокрема, ми дізнаємося про нові методи об’єкту Date, які дозволять отримати потрібний формат дати.

Як ви пам’ятаєте, у попередній статті ми з вами отримували потрібний нам формат дати і для цього довелося використовувати достатньо велику кількість рядків. Можливо скоротити цей код, в ідеалі до використання одного методу, тобто до одного рядка коду? Відповідь проста — це можливо.

JavaScript пропонує кілька методів на вибір для форматування дати, тобто для приведення дати до певного формату. Перший метод — toLocaleString(locale, options). Даний метод дозволяє форматувати дату згідно зазначеної в першому параметрі локалі і опцій, переданим другим параметром.

Давайте спробуємо для початку викликати метод без параметрів:

var date = new Date();
console.log(date.toLocaleString());

Дата и время в JavaScript

Ну що ж, ми отримали цілком прийнятний результат, який підійде в більшості випадків. Тепер давайте передамо першим параметром потрібну локаль. Для прикладу використаємо різні мовні language:

var date = new Date();
console.log(date.toLocaleString()); // локаль за замовчуванням
console.log(date.toLocaleString(‘ru’)); // локаль російська
console.log(date.toLocaleString(‘en’)); // локаль англійська
console.log(date.toLocaleString(‘en-US’)); // локаль американський англійський
console.log(date.toLocaleString(‘en-GB’)); // локаль британський англійська

Дата и время в JavaScript

Як бачимо, російська локаль і локаль за замовчуванням збігаються. Це тому, що JavaScript у якості локалі, якщо вона не вказана параметром, бере локаль за промовчанням, яка використовується в настройках браузера.

Тепер Давайте пограємося з другим параметром методу toLocaleString():

var date = new Date();
console.log( date.toLocaleString(‘ru’, {
year: ‘numeric’,
month: ‘long’,
day: ‘numeric’,
weekday: ‘long’,
hour: ‘numeric’,
minute: ‘numeric’,
second: ‘numeric’
}) );

Дата и время в JavaScript

Такий формат дати також може стати в нагоді. При бажанні його можна трохи налаштувати. Наприклад, замість повної назви дня тижня можна отримати скорочена назва. Для цього значення налаштування weekday змінимо з long на short.

Дата и время в JavaScript

Нижче таблиця властивостей об’єкта options з можливими значеннями, яку я взяв звідси:

Дата и время в JavaScript

На цьому ми будемо завершувати цю статтю. Якщо ви хочете більше дізнатися про JavaScript, тоді рекомендую звернути свою увагу на уроки по JavaScript і окремий курс по мові JavaScript. Удачі!