Ціни на відеокарти в європі за вересень стали ще вище — в середньому майже на 80% дорожче рекомендованої вартості

11

Портал 3dcenter підготував свіжу статистику по динаміці цін на графічні прискорювачі amd radeon rx 6000-й і nvidia geforce rtx 30-й серій в австрії та німеччині. Відеокарти знову подорожчали.

Джерело зображення: dtf

В середньому карти «червоних» станом на першу половину жовтня подорожчали на 9 процентних пунктів відносно вересня, а «зелених» — на 2 процентних пункти. Після помітного зниження цін у липні вартість графічних прискорювачів знову почала зростати досить стрімкими темпами, незважаючи на те, що amd і nvidia докладають всіх зусиль для забезпечення попиту.

Якщо ще влітку відеокарти radeon rx 6000 в середньому продавалися за цінами на 53% вище рекомендованих, то станом на 10 жовтня їх вартість наближається до березневих, коли ціни були на 88% вище рекомендованих. За даними 3dcenter, ціни на моделі серії radeon rx 6000 зараз в середньому на 83% вище рекомендованих.

Краща і гірша ціна на відеокарти станом на 10 жовтня 2021 року

Ціни ростуть і на відеокарти nvidia, хоча не так стрімко. Якщо у вересні їх вартість в середньому була на 70% вище рекомендованої, то на 10 жовтня переплата становить в середньому 72% до рекомендованої ціни.