Чому в панелі управління nvidia немає вкладки “дисплей” і як включити її відображення

19

Графічні карти від nvidia є на багатьох сучасних комп’ютерах, так само як і встановлюється разом з пакетом драйверів панель управління nvidia. Остання дозволяє управляти безліччю налаштувань відеокарти і дисплея, тільки от якраз пункту меню “дисплей” у вас може і не бути. Зазвичай цю картину доводиться спостерігати власникам лептопів, але зіткнутися з відсутністю розділу з настройками дисплея можуть і користувачі десктопних комп’ютерів.

Чому відсутній цей ключовий розділ і чи не говорить це про те, що більш продуктивна відеокарта nvidia не використовується?

Ні, відсутність розділу “дисплей” в панелі управління nvidia зовсім не свідчить про те, що карта nvidia не використовується, це вказує лише на те, що виведення зображення здійснюється через інтегроване відео, в той час як графіка, наприклад, ігрова, цілком успішно і ефективно обробляється nvidia.

Але все ж, чому розділ “дисплей”не відображається в налаштуваннях? у ноутбуках найчастіше це відбувається з тієї причини, що вбудований дисплей фізично підключений не до дискретної, а як раз до інтегрованої интеловской відеоплаті.

Аналогічне підключення можна зустріти і на десктопному пк, і в цьому випадку розділ «дисплей» так само не буде відображатися в панелі управління nvidia. А ще вбудована интеловская відеокарта може бути призначена в bios як відеоплата за замовчуванням, і це так само призведе до того, що розділ «дисплей» не стане відображатися в панелі управління відеоплати дискретної. Так що підстав для занепокоєння немає, але якщо ви хочете отримати доступ до всіх налаштувань дискретної графіки, скористаєтеся цими рекомендаціями.

Вимкніть інтегровану відеокарту в диспетчері пристроїв

Цей спосіб допомагає далеко не завжди, але він найпростіший, тому почати можна з нього.

Зайдіть в диспетчер пристроїв , розгорніть пункт «відеоадаптери» , клікніть пкм intel і виберіть в меню «відключити» .

Екран на мить згасне, після чого зображення з’явиться знову, так як система автоматично переключиться на дискретну відеоплату.

Після цієї маніпуляції необхідно буде перезавантажити комп’ютер і переконатися, що налаштування збереглися.

Призначте дискретну карту використовуваної за замовчуванням в bios

Зайдіть в bios вашого комп’ютера і вивчіть вміст розділів advanced , config або peripherals (в різних моделях розділи можуть назватися по-різному).

Шукайте в них опції chipset configuration , graphic device , primary graphics adapter або primary graphics device , а знайшовши, виділіть, натисніть enter і виберіть у випадаючому меню дискретну відеокарту, яка може називатися discrete graphics , nvidia , pci або pci-e .

Підключіть монітор до дискретної відеокарти безпосередньо

Якщо проблема має місце на десктопному комп’ютері, рішенням стане підключення зовнішнього монітора безпосередньо до дискретної відеокарти.

Використовуйте фірмові утиліти від виробника ноутбука

Нарешті, для перемикання між режимами роботи графіки на ноутбуках можна скористатися фірмовими утилітами на кшталт discrete graphics (для кожної лінійки є свої утиліти).

Правда, у цього способу є один недолік-після того як ви включите режим використання дискретної графіки, автоматичне перемикання між інтегрованою і дискретною відеоплатою стане недоступним.