Чому сайт видає помилку 404

361

Від автора: вітаю вас, дорогою читач. Можливо, ви маєте свій власний сайт і при переході на певну сторінку бачите таке повідомлення: “Помилка 404-сторінка не знайдена”. Як виправити таку помилку і які причини її появи?

Які є причини для виведення error 404?

Хочу зразу зазначити, що помилка 404 не з’являється, якщо сам сервер, на який зроблено запит – недоступний. Вона з’явиться, коли сам сервер знайдений, але немає доступу до запитуваної сторінці. У зв’язку з цим найбільш частими причинами її виникнення є наступні:

Банальна помилка. Так, можливо, ви вводили адреса якийсь сторінки і могли помилитися в назві. Навіть однієї такої помилки достатньо, щоб видати 404. У даному випадку ніякої проблеми немає, це просто помилка людини.

Посилання застаріла. Дивіться, що може статися. Наприклад, у якому-небудь інтернет-магазині каталог з мобільними телефонами знаходився за адресою: /mobile. Потім адміністрація змінила його на /phone. Якщо при цьому не налаштувати перенаправлення і залишити все як є, при заході на /mobile, буде показана 404 помилка. Або ви захотіли змінити url-адресу якоїсь своєї сторінки. Може вийти так, що на всіх інших сторінках, де присутнє посилання на ту статтю, url-адреса не зміниться і вийде бите посилання.

Запис був видалений. Тут теж все просто. Ви посилаєтеся на яку-небудь статтю, минає час, і вона з якихось причин видаляється. Виходить бите посилання, тобто вона веде в нікуди.

Що робити власнику ресурсу

Як виправити помилку 404 на сайті, який належить вам? Насамперед, вам потрібно перевірити, чи все в порядку з файлами. Можливо, хтось отримав доступ до бази даних або ftp і просто видалив всі ваші старання? В такому випадку необхідно відновити дані з резервної копії, а всі паролі для входу змінити.

Але найчастіше помилка 404 на сайті з’являється при переході за посиланнями на інші статті. Таке може відбуватися, якщо url-адреси сторінок, на які посилаються, змінені або сторінки взагалі видалені. Що робити в такому випадку? Можна пройтися по своїх статтях і подивитися, як працюють посилання.

Але якщо у вас на сайті багато матеріалу, можна скористатися плагіном. Для wordpress, наприклад, є чудовий плагін – Broken Link Checker. Він знаходить і видаляє биті посилання.

Якщо ви самостійно змінили url-адресу якоїсь категорії або сторінки, раджу зробити щось з цього:

Вручну змінити посилання на цю сторінку скрізь, де вони були проставлені.

Поставити 301 редирект зі старої адреси на новий. Таким чином, користувачі не побачать error 404 при переході та успішно будуть перенаправлені в правильне місце.

Нарешті, зіткнення з 404 не уникнути, тому що люди самі можуть неправильно ввести адресу. В цьому випадку я раджу зробити вам саму сторінку з помилкою 404 зрозумілою для користувача. Там ви повинні привітати його, сказати, що запитуваної їм сторінки немає, але нічого страшного, скористайтесь пошуком або подивіться інші корисні статті. Загалом, зробіть так, щоб користувач при зіткненні з такою помилкою знав, що йому робити і куди можна перейти.

Що робити відвідувачеві

Якщо ви не власник сайту і при відвідуванні ресурсу зіткнулися з такою помилкою, у вас небагато варіантів. Перший полягає в тому, щоб уважно переглянути ще раз url-адресу на помилки. Це потрібно зробити, якщо ви вводили адресу вручну, тому що завжди десь може проскочити помилка.

Другий спосіб – просто спробувати пару раз перезавантажитися з допомогою F5. Дуже рідко буває так, що 404 error видається при поганому зв’язку з сервером. Можливо, при перезавантаженні ситуація покращиться.

Третій спосіб – скористатися пошуком. Наприклад, на нашому блозі при видачі 404 радиться звернутися до пошуку. Також, якщо це можливо, зайдіть на сторінки сайту, які доступні і спробуйте з них знайти потрібний матеріал.

Також сьогодні на багатьох ресурсах є така чудова річ, як карта. Якщо вона є, чудово. Зайдіть на цю сторінку і спробуйте знайти потрібний матеріал тут. Для прискорення можете скористатися пошуком за словами (Ctrl + F).

Що ви ще можете зробити? Можна спробувати знайти інформацію в пошуку і переглянути її збережену копію. Справа в тому, що той же Яндекс дуже довго зберігає в індексі url-адреси, яких вже не існує (60-90 днів). Нарешті. Ви можете надіслати листа власнику домену і запитати про проблему. Електронну адресу можна дізнатися, наприклад, в nic.ru.

Загалом, для веб-майстрів кращі засоби проти 404 Not Found – це редиректи і пильність. Друге потрібно для того, щоб при зміні url-адреси міняти всі посилання на змінену запис, тому що якщо цього не робити, утворюється та сама 404.

Для користувача рішенням буде спроба перейти на доступні сторінки сайту і спробувати через пошук знайти потрібний матеріал звідти, а якщо сайт недоступний, можна спробувати з’ясувати причину і його господаря або просто піти на інший ресурс.