Чому apple не відмовиться від lightning в iphone

16

Європарламент розглядається офіційна пропозиція єврокомісії зобов’язати всі компанії, що виробляють смартфони і невеликі електронні пристрої, використовувати для підключення зарядних пристроїв виключно usb-c. Шанси у цієї пропозиції перетворитися в закон майже стовідсоткові. Після вступу цього закону в силу продаж пристроїв не відповідають його вимогам буде заборонена у всіх 27 країнах єс. Одне з таких пристроїв-iphone. У iphone 2022 року, як ніби нічого не сталося, буде той же роз’єм lightning. Люди мріють про iphone з usb-c на місці lightning, але їх не хочуть почути. Невже apple готова піти з такого великого і смачного ринку? або ми просто про щось не знаємо, і apple дійсно нема про що турбуватися?

Usb-c навряд чи замінить lightning в iphone

У єврокомісії сподіваються, що пропозиція перетвориться в директиву євросоюзу до кінця 2022 року. Пропозицію потрібно аналізувати, обговорювати, усувати протиріччя. Все це справа нешвидка. Аргументи у авторів пропозиції сильні-на їхню думку прийняття цього закону зменшить обсяг викидаються на звалище електронних компонентів. З цим згодні не всі. На думку apple, через цей закон на звалища відправляться сотні тонн lightning-кабелів, послабивши позитивний ефект нового закону. Крім того, призначаючи usb-c єдиним і обов’язковим стандартом, євросоюз робить помилку. Рано чи пізно буде створений новий тип роз’єму, що перевершує usb-c-але впровадити його, через цей закон, буде неможливо.

Аргументи apple прийняті до відома, будуть прийняті до уваги і враховані. Разом з usb-c в маленьких електронних пристроях дозволено використовувати і інші типи роз’ємів, головне щоб був usb-c. Чи можете ви уявити собі iphone з двома роз’ємами? usb-c і lightning? відмовлятися від lightning на користь usb-c apple невигідно з цілого ряду причин. А як бути з законом євросоюзу, який скоро буде прийнятий? вимога наказує підтримувати на території євросоюзу єдиний тип роз’ємів не єдина. У законі будуть і інші вимоги, і одне з них, добровільно і без чийогось примусу, apple вже виконала.

Чому айфон продають без зарядки

Сьогодні в комплекті з iphone поставляється тільки кабель lightning-usb – c

У жовтні минулого року, представляючи iphone 12, apple оголосила про своє рішення прибрати з комплекту поставки iphone зарядний пристрій. Пояснюючи це рішення турботою про екологію. Тим що у кожного користувача iphone вже поклади зарядних пристроїв. Тим що через зменшення габаритів упаковки обсяг відходів зменшиться, при транспортуванні на упаковки в атмосферу буде викинуто менше парникових газів. Apple не стала ні на кого посилатися, і прийняла “вогонь на себе”. Швидше за все ви пам’ятаєте як було зустрінуто це рішення, скільки бруду було вилито на apple. Apple, всього лише, першою в світі, виконала одну з вимог пропозиції єврокомісії.

Чи зможе magsafe повністю замінити lightning в iphone

Пропозицію готували з січня 2020 року, з його текстом міг ознайомитися будь – який бажаючий-і віце-президент apple з екології ліза джексон переконала керівництво компанії піти на цей подвиг. У законі, коли він вступить в дію, виробників смартфонів і невеликих електронних пристроїв зобов’яжуть продавати ці пристрої і зарядні пристрої для них окремо. Щоб їх купували тільки тоді, коли вони необхідні. Apple могла б з цим і не поспішати, тому що пропозиція єврокомісії стане директивою європарламенту не раніше ніж наприкінці наступного року. Після чого, протягом двох років, майбутній закон погоджуватимуть із законами 27 країн-членів євросоюзу. У apple ще, як мінімум, три роки для вжиття заходів. Ймовірно, навіть більше. Що вона буде робити? випустить iphone з usb-c? майже напевно ні. 99,999%.

Usb-c для айфона

Складно уявити, що usb-c з’явиться в iphone

Крім комерційних і технічних причин не відмовлятися від lightning на користь usb-c у apple є ще одна причина. Lightning-пропрієтарна технологія компанії, в яку вона, при необхідності, може вносити будь-які зміни. Ніхто, крім учасників програми mfi (made for ipod, iphone і ipad), які підписали угоду про нерозголошення, не знає подробиць про її пристрої, протоколи і вимоги. Учасники mfi теж знають про lightning далеко не всі. В одному з релізів ios 15, в цьому році, у власників iphone 13 pro і iphone 13 pro max з’явиться можливість знімати на смартфоні відео в 4k hdr prores. Просунуті користувачі, які мріють скористатися цією можливістю, задають apple питання: чи знають в компанії що одна хвилина такого відео займає в флеш-пам’яті смартфона 6 гб?

Як копіювати таке відео, тривалістю хвилин в 5-10,на інші пристрої? якби c навколишнім світом iphone був пов’язаний через usb-c, з цим не було б проблем. Але lightning, з його пішохідною швидкістю передачі даних, для цього не підходить. Чому не використовувати для цього, наприклад, 5g? але не у всіх є така можливість. А звідки ми знаємо пропускну здатність lightning? навряд чи в apple могли не подумати про цю проблему і не знайти її рішення. Usb – c і thunderbolt, при всіх їх достоїнствах, навіть незважаючи на те що в розробці обох цих стандартів apple брала участь – відкриті технології, будь-які зміни в яких потрібно з кимось погоджувати. Це гальмує інновації. В apple розробляють заміну lightning, що не порушує вимог закону, що готується, але свою, пропрієтарну. Можливо, magsafe-ранній її етап.