Чому 38% відвідувачів не затримуються на вашому сайті?

155

Від автора: якщо кілька років тому комп’ютер був чи не єдиним пристроєм, з якого можна було вийти в інтернет, то сьогодні відвідувати веб-сторінки, використовуючи смартфон, планшет, телевізор і т. д. Якщо раніше було необхідно, щоб сайт виглядав добре у всіх браузерах, то сьогодні цього мало. Сьогодні необхідно, щоб сайт виглядав добре у всіх пристроях, з яких відвідувач може зайти на сайт. Сайт повинен адаптуватися до різних пристроїв.

автор

Автор: Андрій Бернацький

Один з авторів проекту «Основи Самостійного Сайтобудування». Адреса в мережі — www.WebForMyself.com

Даний проект являє собою добірку якісних матеріалів: повчальних статей, книг, курсів, відеоуроків — як зарубіжних, так і вітчизняних фахівців в області сайтобудування.

Бернацький Андрій вільно володіє такими техніками, як: HTML, CSS, JavaScript, jQuery, AJAX, PHP&MySQL.

Сайт: http://webformyself.com – «Основи Самостійного Сайтотсроения»

Ринок мобільних пристроїв і мобільний інтернет стрімко набирають темпи. Причому, як відзначають експерти, розвиток мобільного інтернету і збільшення числа користувачів мобільних пристроїв відбувається набагато швидше, ніж розвиток ринку настільних комп’ютерів і дротовий інтернет багато років тому.

Аудиторія проводового інтернету перевищує аудиторію мобільного інтернету, але темпи зростання проводового інтернету сповільнюються, а темпи зростання мобільного — зростають.

Співвідношення часу користування інтернетом

Ми бачимо, що як мінімум третина часу, проведеного в мережі, відвідувачі використовують мобільний інтернет. А власники двох і більше пристроїв використовують мобільний інтернет практично стільки ж, скільки і провідний.

Інтенсивність використання мобільного інтернету

Опитування «чи Готові Ви відмовитися від мобільного інтернету?»

Зробивши нескладний підрахунок, отримуємо 79% користувачів, не готових відмовитися від використання мобільного інтернету.

Кількість мобільних пристроїв у одного користувача

Ми бачимо, що йде зростання кількості пристроїв у користувачів навіть протягом одного року.

Загальний висновок дослідження:

До літа 2013-го частка часу в мобільному інтернеті у власників двох і більше мобільних гаджетів склала рівно 50%.

59% російських користувачів щодня проводять час в мобільному інтернеті. Порівняно із зимою частка так званих daily users зросла на 3%.

Серед власників телефону і планшета різко збільшилося число тих, хто вважає своїм основним девайсом саме планшет (52% користувачів влітку 2013 р. порівняно з 31% взимку 2013 р.). Підозрюємо, що кількість таких користувачів в найближчому майбутньому буде тільки рости.

Головне бажання сучасної людини — завжди бути в курсі новин і залишатися на зв’язку, а для цього більше підходять смартфони і планшети. В основному, користувачі щодня спілкуються в соцмережах (57%), користуються електронною поштою (56%) і читають новини (50%).

З кожним кварталом все більше число користувачів вибирає мобільні пристрої з операційною системою Android (49% — взимку 2013 року і 58% — влітку 2013 року).

Найголовніше те, що якщо сайт не адаптований під мобільні пристрої, то користувач просто закриє його і не факт, що коли-небудь повернеться знову.

Саме тому сайти великих компаній (nokia, microsoft тощо) адаптовані під мобільні пристрої. Сьогодні мобільний інтернет використовує величезна аудиторія, і якщо сайт незручний для неї, то компанія несе вельми відчутні збитки.

Якщо ви думаєте, що цифри, представлені в результатах дослідження, кінцеві і на цьому все зупиниться, то я розчарую вас наступною статистикою і тенденцією, представленої Gartner (провідна світова компанія з технологічних досліджень).

Світові поставки пристроїв за їх типами (в тисячах)

Як видно з представленої таблиці, зростання ринку настільних комп’ютерів і ноутбуків вже сповільнюється і продовжить сповільнюватися. А ринок мобільних пристроїв буде продовжувати рости. Відповідно, і зростання кількості користувачів проводового інтернету буде знижуватися, а зростання кількості користувачів мобільних пристроїв буде збільшуватися.

Виходячи з цього, можна зробити висновок: якщо сайт не адаптований під мобільні пристрої, то кількість відвідувачів сайту буде постійно знижуватися, відповідно, і прибуток буде падати. До певного моменту можна рятуватися великим вкладенням коштів у рекламу, SEO, але настане момент, коли і це рятувати не буде.

Висновок

Технології постійно розвиваються, і сьогодні смартфон, планшет, телевізор — це далеко не всі пристрої, з яких можна вийти в мережу. Виходити в інтернет вже можна з екрану, розташованого на двері холодильника, з велотренажера, з бігової доріжки… Що далі?…

Крім того, що частка мобільних пристроїв в інтернет зростає (причому зростає досить швидко), ми бачимо, що вона вже зовсім не маленька, тому їй не можна нехтувати. Якщо раніше можна було сказати: «Мобільний інтернет — це на Заході, це в Америці. Поки до нас це ще дійде…», то сьогодні мобільні пристрої активно використовуються і в рунеті. Дослідження компанії NewMR, на які я спирався в статті, зроблені саме з Росії — дослідження так і називалося: «Мобільна Росія».

Нещодавно на форумі задали питання, що стосується кросбраузерності в IE8 і навіть в IE7. Дуже довго ми боролися за те, щоб в цих застарілих браузерах все відображалося так само добре, як і в сучасних. Звичайно, ми досягли потрібних результатів, але на це ми витратили дуже багато часу. А частка браузера IE7 + IE8 за різними статистикам на березень 2013 р. становить близько 5%.

Тобто що ми зробили: ми поправили верстку для 5% (може вже й менше, ніж 5%) відвідувачів, але абсолютно випустили з уваги і ніяк не адаптували нашу верстку для 30%-50% відвідувачів. Звичайно, кросбраузерність ніхто не відміняв, але, я думаю, в даному випадку краще було б витратити все це час і зусилля для адаптації сайту під мобільні пристрої, ніж на «закруглені кути» в IE7 та IE8.

Чи Не так?

А ваш сайт адаптований під мобільні пристрої?

Якщо сайт ще не адаптований під різні пристрої, то зараз — саме час зайнятися цим. Настійно рекомендую, тому що зовсім скоро вже може бути запізно!