Числа в JavaScript. Значення NaN

300

Від автора: вітаю вас, друзі. Ми продовжуємо статті по вивченню JavaScript і в цій статті ми з вами продовжимо більш детально говорити про числах в JavaScript. Тут ми дізнаємося деякі особливості роботи з числовим типом даних в JavaScript, а також деякі методи для роботи з числами.

Отже, продовжуємо знайомство з числами в JavaScript. Як ми побачили з минулої статті, JavaScript вже має один нюанс — це можливість ділення на нуль. При цьому ми в результаті отримуємо особливе значення — Infinity, тобто нескінченність. Що ще дивує, так це те, що можливо отримати не просто нескінченність, а навіть нескінченність зі знаком мінус: -Infinity.

Давайте познайомимося з ще одним спеціальним значенням числового типу — NaN (Not a Number, не число). Цим значенням JavaScript позначає будь невизначений результат математичної операції. Наприклад, ділення на нуль, як ми вже бачили, призведе до нескінченності. Але, не завжди, як виявляється. Насправді, якщо поділити на нуль сам нуль, то результат буде не визначено:

При цьому, якщо ми перевіримо тип одержуваного значення, то це буде число — number:

Як і у випадку з Infinity, будь-яка операція з NaN призведе до такого ж невизначеному значенню:

В JavaScript є спеціальна функція, яка дозволяє перевірити, чи передане значення значенням NaN. Функція isNaN повернуть true якщо це так, для інших результатів числових значень, буде повернуто ” false:

console.log( isNaN(1) ); // false
console.log( isNaN(1/0) ); // false
console.log( isNaN(0/0) ); // true
console.log( isNaN(‘1’) ); //false

На цьому ми давайте поки що зупинимося. У наступній статті ми продовжимо тему чисел в JavaScript і дізнаємося про деякі методи приведення значення до числа. Якщо ви хочете більше дізнатися про JavaScript, тоді рекомендую звернути свою увагу на уроки по JavaScript і окремий курс по мові JavaScript. Удачі!