Чим відрізняється від PHP HTML – відповіді на дивні запитання

281

Від автора: пам’ятаєте колись популярну пісню про те, що русалка і дельфін не можуть бути парою. З якихось причин, це вже інше питання. Але, швидше за все, через несумісність характерів. Приблизно так само йдуть справи, якщо спробувати з’ясувати, чим відрізняється від PHP HTML.

Що смачніше: цукерки або пиво?

Дітям цукерки, бате – пиво! Та й взагалі порівнювати ці продукти просто нелогічно. Те ж саме я можу сказати і про порівняння згаданих вище дисциплін. Але все-таки є в них дещо спільне – обидва застосовуються в сайтобудуванні.

Спочатку був HTML – мова розмітки веб-документів. На його основі створювались статичні сайти, для зміни яких потрібна редагування коду. Що не зовсім зручно, особливо, якщо не знаєш, чого правити :) .

Виходить, що HTML задає структуру веб-сторінки. Ще гіпертекстовий код між профі називається розміткою. Тобто він додає, де і в якій черговості повинні розміщуватися на сторінці всі її елементи: заголовки, div, параграфи, таблиці і т. д.

У свою чергу PHP є скриптовою мовою програмування. Вже різниця відчувається! Плюс до цього його код виконується на сервері, а не на стороні клієнта. Наприклад, JavaScript виконується на стороні – в браузері користувача, тому що його інтерпретатор встановлений на ПК.

PHP не використовується для розмітки веб-сторінки, а застосовується для динамічного формування її структури (на льоту). При цьому PHP оперує блоками розмітки, написаними на HTML.

Чем отличается HTML от PHP – ответы на странные вопросы

Пагинация!

І в кінці хочу продемонструвати деякі можливості мови у сфері розбивки даних, одержуваних з MySQL. Вод код прикладу:

“.$r[‘ID’].” “;
echo $r[‘Name’].” “;
echo $r[‘CountryCode’].” “;
echo $r[‘District’].” “;
echo $r[‘Population’].”

“;
} while ($r = mysqli_fetch_array($resultat));
$res = mysqli_query($connect_db,”SELECT COUNT(*) FROM `city`”);
$row = mysqli_fetch_row($res);
$total = $row[0];
$strpag = ceil($total / $k);
for ($c = 1; $c <= $strpag; $c++){
echo ” Сторінка “.$c.” “;
}
?>

Так можна здійснити посторінкову навігацію PHP MySQL.

Чем отличается HTML от PHP – ответы на странные вопросы

На сьогодні все. Сподіваюся, я вам довів, що порівнювати різні програмні науки не варто. Це зайва трата сил і дорогоцінного часу. Хоча ми його сьогодні витратили ефективно :) .