Чи потрібно у сфері веб-дизайн освіта?

257

Від автора: вітаю, дорогі друзі! Останнім часом від моїх читачів надходять запитання щодо того, чи потрібно отримувати у сфері веб-дизайн освіта? Стільки людей було зацікавлене даною темою, що у мене з’явилося бажання навіть присвятити їй окрему статтю у своєму блозі. Сьогодні я детально разжую це питання. Буде цікаво, тому не полінуйтеся присвятити прочитання матеріалу 5 хвилин свого життя.

Професія веб-дизайнер зараз стає однією з найбільш затребуваних. Кожен місяць з’являються тисячі нових людей з палаючими очима, які думають, що це їх покликання на все життя.

Однак половина з них зливається при перших труднощах, ще одна частина професійних професіоналів доходять до певної планки в знаннях, а потім стоять на одному місці у розвитку, внаслідок чого заробляють копійки, при цьому почуття власної значущості у них на мільйон.

Лише одиницям, тим, хто перебуває в режимі постійного вдосконалення, вдається вийти на хороший, стабільний дохід. Однак, як стати такою ж «одиницею»? Чи можна отримати повний багаж знань на курсах, або краще спробувати зайнятися самоосвітою?

Варіанти отримання освіти у веб-дизайні

Веб-дизайнера від колег, що працюють у сфері стандартного дизайну та інших суміжних областях (модельєрів, ландшафтних дизайнерів і т. д.) відрізняє технічний склад розуму. Подібна особливість не дається людині від народження, її потрібно постійно розвивати. Існує кілька ключових форм отримання освіти в web-дизайні.

Це можуть бути спеціалізовані офлайн курси по цьому напрямку, які тривають, як правило, 2-3 місяці. На них рідко розповідають про ази і витоки цієї професії. Найчастіше там відбувається відразу глибоке занурення у вузьконаправлені тематики (роботу з Фотошопом, створення модульної сітки і т. д.), тобто, якщо ви спілкуєтесь з комп’ютером через адвоката, то краще варто почекати з цією справою і освоїти до достатнього рівня ПК і базові програми.

Можна отримати знання з веб-дизайну в форматі дистанційної освіти. Більшість початківців у цій сфері йдуть саме цим шляхом, адже він простіше і потребує менших витрат. Існує величезна кількість покрокових відеокурсів по веб-дизайну, завдяки яким можна освоїти базу. Однак тут варто бути обережним.

В інтернеті розвелося безліч успішних «гуру», які ще не навчилися нічому толком самі, однак, уже навчають чомусь інших, щоб заробити побільше золотих піастрів. Звертайте увагу на відгуки, стежте за тим, щоб вони були реальними, а не підробленими. Дізнавайтеся методологію навчання, теми, які підніматимуться, і лише потім робіть вибір: йти сюди, або краще не варто.

Найпопулярнішим варіантом отримання додаткової освіти у веб-дизайні залишається самоосвіта. Існує маса корисних ресурсів, як платних, так і безкоштовних. Ось, наприклад, цей блог. Ви читаєте його абсолютно безкоштовно, однак отримаєте цінну інформацію, яка безпосередньо впливає на розвиток даної тематики.

Самоосвіта працює, але тут потрібна сувора дисципліна. Часто люди після 6-12 місяців досвіду у веб-дизайні починають думати, що вони вже все знають і перестають розвиватися — це згубний шлях. Ідеально, на мій погляд, комбінувати всі варіанти, щоб отримати максимальний результат у вигляді знань, які потім конвертуються у збільшення доходу.

Підготовка до курсів з веб-дизайну

Як я вже згадував вище, на курсах з вами навряд чи хтось буде панькатися і розповідати про те, як перемістити файли з однієї папки в іншу, якщо ви раптом надумали кинути професію слюсаря і стати веб-дизайнером. Базова підготовка повинна бути. Під нею мається на увазі наступний набір компонентів:

знання інтерфейсу операційної системи Windows;

навички швидкого пошуку інформації в пошукових системах;

хоч якесь уявлення про те, що таке html-розмітка;

базове володіння програмою Adobe Photoshop;

мінімальне знання англійської мови.

Останній пункт важливий з тієї причини, що в основному весь набір програм, які використовуються на курсах, мають англійський інтерфейс.

Расових і вікових обмежень зазвичай курси не передбачають, тому якщо ви літня орк з стирчать бивнями з вух, то нічого страшного. Однак у такому випадку краще все-таки віддати перевагу дистанційному навчанню, щоб не травмувати психіку колег по цеху.

Чому навчають на курсах веб-дизайну?

Пройшовши один з курсів, майстер веб-дизайну у вас стати навряд чи вийде, проте, необхідний фундамент закладіть обов’язково. Протягом 30-50 академічних годин викладачами буде викладений комплекс базових знань, без яких повноцінне створення сайтів не представляється можливим. Офлайн або онлайн курси є своєрідним вищою освітою у веб-дизайні, після якого людина зможе:

розробляти повноцінні веб-сторінки, що містять у собі повний набір графічних і текстових елементів;

створювати макети складних сайтів і переносити їх в інтернет;

грамотно і красиво розробляти структуру веб-сторінки;

гармонійно об’єднувати окремі графічні елементи в єдину картину;

ефективно використовувати вільний простір веб-сторінок.

Привілеї під час працевлаштування

Якщо ви збираєтеся йти на курси не заради знань, а лише за скоринкою, щоб потім влаштуватися у велику компанію, то навряд чи такий задум можна назвати доцільним. Курси необхідно проходити підвищення кваліфікації. Йти туди треба конкретно за певними знаннями, щоб потім їх застосовувати на практиці, а не просиджувати штани на лекціях заради нікому не потрібного диплома.

Вакансій досить багато, однак, і конкуренція не менш яка посилилась. Жоден роботодавець з розпростертими обіймами не буде чекати вас лише з тієї причини, що побачить в резюме 100500 пройдених курсів по своїй спеціалізації. В цьому питанні ключову роль відіграє реальний досвід за спиною у вигляді якісно реалізованих проектів. Всіх цікавить конкретний результат, який ви можете забезпечити.

Сподіваюся, прочитавши цю статтю, ви змогли розібратися з тим, чи потрібно освіта в кар’єрі веб-дизайнера, і отримали відповіді на найважливіші питання, які вас турбували. Якщо стаття була цікава, то діліться нею з друзями, цінна інформація повинна поширюватися по світу.

Підписуйтесь на мій блог, адже скоро вийде ще більшу кількість цікавого і корисного матеріалу. Приємних всім шрифтів, а також добрих, милих і багатих замовників, поки-поки що.