Чекліст для запуску сайту

238

Від автора: перший запуск нового сайту може бути набагато складніше, ніж ви думаєте. І якщо не вивчити чекліст по запуску сайту, поступово будуть з’являтися проблеми, що може нашкодити цілям бізнесу. Клієнт ви або веб-розробник, важливо розставити всі крапки над i перед тим, як офіційно заявляти, що проект «завершений». Щоб спростити і організувати завдання, ми склали вам чекліст по запуску сайту.

Питання по домену

Безліч проектів починаються на тестових серверах, особливо якщо сайт заміняє живу версію сайту. До останньої хвилини домен закріплений за живим сайтом. У ваш чекліст повинна входити перевірка, підключили ви домен до вашого тестового сайту (або мигрируйте контент на існуючий хостинг). При перемиканні на новий домен не забувайте, що зміна DNS може тривати до 72 годин, плануйте все заздалегідь.

Питання по контенту

Останні рухи в дизайні спрямовані в бік підходу content-first, але іноді веб-розробка займає центральне місце і починається ще до дизайну. Контент – основний драйвер SEO і конверсії, не варто відкладати її на останні хвилини. Про що потрібно подбати до запуску сайту:

перевірити орфографію і граматику (із залученням безлічі людей, якщо можливо);

перевірка форматування, щоб воно підходило під веб (пробіли, маркіровані списки, заголовки тощо);

перевірка посилань. Не забувайте, що посилання можуть змінитися і зламатися при переїзді з тимчасового на живий сайт. Перевіряйте зламані посилання з допомогою W3 Validator; також є чудовий плагін WP Broken Link Checker; використовуйте 301 редирект для перенаправлення застарілих посилань на нові.

необхідно видалити шаблонний текст Lorem Ipsum;

замініть стокові зображення на легальні клієнтські;

перевірте, щоб компанія володіла правами на зображення та інші файли;

примусьте клієнта підписатися під усім контентом на сайті, щоб зняти з себе відповідальність за будь-які спори, які виникли після запуску.

Питання по SEO

Не варто очікувати, що новий сайт моментально з’явиться в пошуковій видачі. Тим не менш, перед запуском можна провести деякі маніпуляції з SEO. Міцна основа забезпечить успішне SEO просування.

якщо ви на WP, скачайте Yoast Plugin, він допоможе з SEO на сайті;

стаття з сайту SEMRush по SEO на сайті допоможе розібратися з базовими поняттями з налаштування сторінки. Там описуються теми: описова частина URL, заголовки, метадані, SEO зображень, форматування, контент, посилання;

додайте фавикон, просто зменшіть логотип і завантажити його в форматі Favicon.ico;

протестуйте завантаження сайту з допомогою google’s PageSpeed Insights. Перед запуском сайту пофиксите основні проблеми. WP Super Cache допоможе з кешуванням, минификацией JS/CSS і т. д. на WP;

увімкніть CDN, щоб прискорити сайт, якщо ваш хостинг провайдер пропонує/підтримує CDN.

В WP наступні кроки робляться автоматично (якщо ви не на WP, вам доведеться робити вручну):

генерується файл robots.txt;

генерується карта сайту;

створюється RSS для контенту з блогу.

Тестування сумісності/юзабіліті браузерів

В залежності від того, як користувач взаємодіє з вашим сайтом залежить, чи будуть реалізовані бізнес-цілі чи ні. Нефункціональний або занадто складний сайт швидко закинуть. Виконайте всі пункти з наступного чеклиста, щоб припинити всі ці проблеми на корню

перевірте сумісність у всіх популярних браузерах і їх версії;

Перевірте адаптивність з допомогою google’s Mobile Test. Якщо необхідно, змініть дизайн під мобільні пристрої;

протестуйте юзабіліті з реальними користувачами, починаючи зі своєї команди, потім з людьми за межами проекту. На Peek можна безкоштовно пройти кілька тестів, на UserTesting пропонуються платні тарифи, а на Inspectlet можна проводити постійні тести після запуску сайту, як платно, так і безкоштовно.

Функціонал сайту

Перед запуском переконайтеся, що все на сайті працює рівно так, як задумано.

перевірте роботу всіх CSS/JS файлів. Виявляйте найдрібніші проблеми і фиксите їх;

перевірте роботу всіх форм (контактні, реєстрація по email і т. д.) з допомогою відправки тестових даних. Якщо вони не працюють, компанія втратить потенційних клієнтів і просяде по іншим чинникам, впливає на конверсію;

прокликайте всі посилання, щоб перевірити, що вони ведуть на правильні сторінки. Потрібно перевірити: внутрішні посилання; зовнішні посилання; кнопки соціальних мереж; посилання меню;

створіть сторінку 404, щоб привернути користувача, якщо він потрапив на поламану посилання;

налаштуйте Mailchimp або іншу маркетингову платформу для електронної пошти за вибором клієнта, а також інші сторонні інтеграції.

Аналітичний/цифровий маркетинг

Приділіть зайвий час і подбайте про ці питання заздалегідь. Якщо цього не зробити, то користувачеві може знадобитися ваша допомога потім, і навіть виставлення рахунку за надані послуги не компенсує те, скільки разів вам довелося відволікатися за день.

встановіть відслідковує код Google Analytics;

встановіть Facebook ads pixel, щоб спростити та підвищити ефективність повторного маркетингу в майбутньому.

Питання безпеки сайту

Безпека сайту має сенс тільки, якщо ви дбаєте про неї ще до виникнення будь-яких проблем.

виберіть один з безлічі плагінів WordPress з безпеки – окремо або в комбінації;

використовуйте бекапи, навіть якщо хостинг робить це автоматично. UpdraftPlus – відмінний варіант для WP.

Дотримання правових норм

В залежності від типу сайту (особливо якщо у вас інтернет-магазин) необхідно врахувати ряд питань. Сайт Developer Drive не може давати кваліфіковані поради щодо правової інформації, але все ж варто врахувати кілька речей:

перегляньте сайт з вашою командою юристів;

створіть і опублікуйте політику конфіденційності;

створіть спливаюче вікно, щоб отримати згоду на використання cookies;

перевірте сайт на доступність для людей з обмеженими можливостями;

створіть і опублікуйте правила та умови користування сайтом;

якщо застосовно, реалізуйте інші ecommerce вимоги (наприклад, SSL сертифікат).

При запуску нового сайту потрібно врахувати безліч речей, і цей чекліст допоможе подбати про більшої їх частини.