Часті помилки вебсайтів для смартфонів

233

Від автора: кілька помилок, що часто зустрічаються на сайтах, оптимізованих для смартфонів, і як їх уникнути.

Непроигрываемое відео

Багато відеоролики на пристроях-смартфонах неможливо програти. Таке може статися через відсутність потрібного софта або можливостей пристроїв, які смартфони не підтримують, або внаслідок ліцензійних умов. Ми радимо використати для включення відео стандартні теги HTML5 і уникати вмісту в таких форматах, як Flash, які підтримуються не всіма мобільними пристроями.

Незважаючи на це, постарайтеся гарантувати користувачам смартфонів, що відео буде програватися на найбільшій кількості пристроїв.

Неправильне перенаправлення

На багатьох сайтах є сторінки, оптимізовані для смартфонів, і користувачі перенаправляються на них в залежності від агента користувача. Звичайна помилка – перенаправлення користувача по ДО у сайту для десктопа на неправильний URL сайту для смартфона.

Кілька стандартних прикладів:

Сервер вашого сайту для настільних комп’ютерів налаштований так, щоб перенаправляти користувачів смартфонів на домашню сторінку сайту для смартфонів, незалежно від того, який URL вони спочатку запитували, якщо навіть у мобільного сайту є сторінка, еквівалентна переправляющей сторінці десктопа.

ДО и настільних комп’ютерів з динамічно згенерованим вмістом та параметрами, які не встановлюють нормального відповідності до еквівалентного ДО у мобільного сайту. Наприклад, коли користувач шукає розклад руху поїздів на певну дату на сайті десктопа і замість конкретного пошуку перенаправляється на загальну сторінку пошуку за розкладом сайту, оптимізованого під смартфони.

Ми радимо вам акуратно налаштувати перенаправлення, якщо у вас є еквівалентний URL для смартфонів, щоб користувачі після переходу виявлялися саме на тій сторінці, яку шукали.

Перенаправлення деяких мобільних пристроїв, але не всіх. Наприклад, сайт може перенаправляти на мобільний сайт тільки користувачів Android, і не перенаправляти користувачів iPhone або Windows Phone.

Властиві тільки смартфонам помилки 404

Деякі сайти по ДО у доставляють вміст користувачам настільних комп’ютерів, але показують сторінку з помилкою користувачам смартфонів.

Щоб забезпечити найкраще враження користувачів:

Якщо ви визначили, що користувач відвідує сторінку для десктопів з мобільного пристрою, а у вас на іншому ДО е є еквівалентна сторінка спеціально для смартфонів, перенаправте їх на цей URL замість показу помилки 404 сторінки або soft 404. Також переконайтеся, що сторінка для смартфонів сама по собі не є сторінкою з помилкою.

Якщо вміст недоступний в форматі для смартфонів, замість цього надайте сторінку для десктопів. Набагато краще показати розшукуваний користувачем контент, ніж показати сторінку з помилкою.

Завантаження додатків

Багато вебмастера пропонують додаток свого сайту відвідувачам. Виконати це можна багатьма способами, деякі з яких можуть викликати проблеми індексації вмісту, оптимізованого для смартфонів, а інші можуть занадто сильно порушити користування сайтом.

В результаті багатьох роздумів ми рекомендуємо для просування свого застосування, вбудованого в контент сторінки, застосувати простий банер. Такий банер можна виконати з допомогою:

Вихідною браузерною і системної підтримки, такий як Розумні банери додатків для Safari на iOS6 (Smart App Banners for on Safari iOS6).

Зображення HTML, подібного типового маленькому рекламному оголошенню, посилається на правильний магазин для закачування програми.

Неправильні перехресні посилання

Зазвичай, коли вебсайт надає користувачам окремі оптимізовані для смартфонів ДО и, практикується створення посилань на версію для настільних комп’ютерів, і точно так само посилання зі сторінки для десктопів на сторінку для смартфонів. Звичайною помилкою при цьому є посилання, що вказує на невідповідну сторінку, така, як посилання на сторінку для смартфонів, розташована на головній сторінці сайту для настільних комп’ютерів.

Якщо додаєте такі посилання, переконайтеся, що вони вказують на правильні відповідні сторінки.

Швидкість сторінки

Оптимізувати час завантаження сторінки на смартфоні особливо важливо через характеристик мобільних мереж передачі даних, з якими смартфони з’єднуються. Ось кілька вихідних моментів:

Зробіть подання своїх мобільних сторінок менше однієї секунди

Зробіть мобільну мережу швидше

Оптимізуйте для мобільних пристроїв

Використовуйте здібності Google PageSpeed для аналізу проблем завантаження сторінок вашого сайту.