Брак робочої сили може призвести до подальшого зростання цін на мікросхеми

36

Брак мікросхем вплинула на вартість і ціни практично всієї електроніки за останні півтора року. Тепер нависла нова проблема: брак кваліфікованої робочої сили для роботи на заводах. Оскільки виробникам доводиться підвищувати заробітну плату, рано чи пізно їм доведеться перекласти свої додаткові витрати на своїх клієнтів, і їм, можливо, доведеться перекласти їх на кінцевих користувачів.

Ipc, глобальна торгова асоціація, що об’єднує понад 3000 oem-виробників, ems, виробників друкованих плат та постачальників, нещодавно провела глобальне дослідження, щоб визначити ключові проблеми, з якими сьогодні стикаються учасники електронної промисловості.

Брак мікросхем і матеріалів, а також їх зросла вартість торкнулися 90% членів ipc. Нестача поставок призвела до затримок у 88% респондентів, тоді як 31% зіткнулися із затримками виробництва на вісім тижнів і більше. Світові запаси продовжують скорочуватися, а обсяг незавершених замовлень збільшується. Як наслідок, 58% компаній очікують, що дефіцит збережеться в другій половині 2022 року і закінчиться не раніше кінця наступного року.

Крім нестачі мікросхем і витрат на матеріали, ринок праці залишається напруженим, що робить витрати на робочу силу другою серйозною проблемою для ланцюжка поставок електроніки .

80% виробники заявили, що у них є проблеми з пошуком і утриманням кваліфікованих кадрів, а половина з них відчуває крайні труднощі. Для 68% компаній витрати на робочу силу зросли, тоді як тільки 19% респондентів знайти кваліфікованих працівників стало простіше. За словами 65% членів ipc, в найближчі шість місяців ситуація не зміниться, і очікується, що витрати на робочу силу будуть зростати.

За даними ipc, через зростання матеріальних витрат, витрат на робочу силу, завантаження виробничих потужностей і дефіциту, рентабельність в ланцюжку поставок електроніки, як очікується, впаде. Торгова асоціація та лобістська група не заявляють, що її компанії-члени перекладають підвищені витрати на кінцевих користувачів, але підвищені ціни на відеокарти, процесори та інші компоненти, а також пк явно вказують на те, що вони, можливо, захочуть це зробити.