Блукаємо в дрімучому лісі або в PHP створити базу MySQL

230

Від автора: ось недавно один програміст помітив, що при першому знайомстві з PHP відчув ті ж почуття, що і в дитинстві, коли заблукав у дрімучому лісі. Йому було також темно і страшно. Щоб ви не переживали подібних почуттів при спробах продертися крізь хащі програмування, я намалюю вам детальну карту місцевості. Сьогодні ми розглянемо одну з ділянок цього «дрімучого лісу» — як в PHP створити базу MySQL.

Декілька шляхів

Існує кілька шляхів отримати в розпорядження власну базу. Наприклад, вкрасти :) . Ну, це вже занадто. Обійдемося без протиправних дій. Краще розглянемо більш безпечні та ефективні шляхи отримання БД:

Використання програмних оболонок.

Робота безпосередньо з кодом.

При використанні першого варіанти ми «створімо» базу з допомогою спеціалізованих програм для адміністрування СУБД MySQL. У такому випадку нам не доведеться запускати SQL-запити безпосередньо з програмного коду. Точніше, ми їх будемо використовувати, але тільки не для того, щоб створити базу даних PHP.

Переваги цього варіанту полягають у зменшенні обсягу коду, та економії власних сил і нервів, якщо не дуже розбираєтеся в побудові запитів SQL. Недоліки – що так і не дізнаєтеся, як це робиться. А також залежність від спеціалізованого ПЗ.

«Осягнення» програми для адміністрування MySQL також може вилитися в цілу історію. Наприклад, якщо інтерфейс програми «виконаний» не російською, а англійською.

Але ми не будемо ускладнювати собі і без того нелегке життя «чайника» програмних наук :) . Ми використовуємо вже перевірену утиліту – phpMyAdmin.

Легкий шлях

Створення бази даних в PHP здійснимо за допомогою зазначеної програми. Запускаємо її. Потім вводимо ім’я бази і тиснемо «Створити».

В результаті ваша власна база відобразиться у списку ліворуч. Але чому її назва виводиться маленькими літерами? Адже ми використовували на початку кожного слова заголовні! Спокій і тільки спокій. Це тому, що MySQL не чутливий до регістру.

Шлях складніше

Ну, погралися. А тепер давайте займемося програмуванням, і з допомогою PHP створимо базу даних MySQL. Нам буде потрібно знання синтаксису SQL-команди CREATE DATABASE. В якості параметрів їй передаються ім’я створюваної бази, кодування і порівняння.

Порівняння (воно ж collations) описує порядок символів для пошуку, сортування та перетворення. Наприклад, не вийде зіставити дані з різних таблиць, якщо в них використовуються різні типи порівняння. Ось приклад правильно складеної команди:

CREATE DATABASE `new_db` CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;

Щоб перевірити правильність запиту для створення бази даних MySQL PHP, зайдіть в phpMyAdmin, введіть код у вбудований редактор SQL (однойменна закладка) і запустіть його на виконання.

Якщо у синтаксисі команди допущені помилки, то система програми виведе повідомлення про це з описом бага.
Код скрипта для отримання власної бази даних на PHP:

Тепер подивимося на отриманий результат.

Як бачите, скрип працює. Ми отримали ще одну БД з префіксом new. Зверніть увагу, що в коді прикладу ми передаємо функції mysqli_connect() тільки три параметри, а не чотири (як зазвичай). В цей раз ми не вказуємо ім’я бази, до якої потрібно підключитися, оскільки вона ще не створена.

У mysqli_query() передаємо змінну, в яку ми записали рядок підключення. А також запит SQL з командою CREATE DATABASE. Нижче реалізована «сигнальна система», що сповіщає користувача про результаті роботи скрипта по створенню бази даних на PHP і MySQL.

Сподіваюся, сьогоднішній матеріал допоможе вам в освоєнні PHP і проведе нетрями програмування в потрібному напрямку! До нових подорожей :) .