Автоматична оптимізація зображень з допомогою Hazel і ImageOptim

278

Від автора: я постійно намагаюся полегшити робочий процес. Мені доводиться мати справу з зображеннями в постах у блозі, на сайтах, над якими я працюю, в соціальних мережах… зображення скрізь. Майже завжди зображення, з якими я працюю, викладаються в інтернет. Що ми знаємо про зображеннях в інтернеті, так це те, що вони повинні бути оптимізовані.

Особисто для мене це означає, що потрібно перетягнути всі зображення на сайт ImageOptim перед використанням їх в мережі. Монотонні повторювані завдання – ідеальна сфера для автоматизації. Так давайте ж автоматизуємо цей процес.

Робочий стіл – моя проміжна робоча площадка

Я так працюю. Все, що я активно користуюся, лежить на робочому столі. Я роблю все, що мені потрібно, і рухаю це далі. У мене все досить акуратно. Зображення відносяться до тих основних речей, з якими я працюю на робочому столі. Це може бути скріншот, який необхідно зменшити, оптимізувати і завантажити на який-небудь ресурс, після чого видалити з комп’ютера.

Для мене робочий стіл – зручне місце для роботи з усіма цими речами.

Робимо так, щоб зображення на робочому столі автоматично оптимізували

А що якщо б нам не потрібно було оптимізувати зображення, тому що вони вже автоматично оптимізували на десктопі? Ось це нам і потрібно.

Один із способів – поставити таск раннер Grunt/Gulp/Webpack або будь-який інший, де можна створити завдання watch, яка буде стежити за всіма зображеннями. Якщо з’явилося нове зображення, запускається завдання по оптимізації. Багато хто з нас, можливо, вже роблять так у веб-проектах. Відмінностей небагато.

Крім… після кожної перезавантаження нам потрібно буде запускати команду gulp watch (чи іншу в залежності від таск раннери) з командного рядка. Можу посперечатися, є якийсь спосіб не робити цього. Наприклад, помістити команду «~/.bash_profile» або щось інше. Я толком не вдавався в це, так що…

Знайомство з Hazel

За порадою багатьох людей я відкрив для себе Hazel. По суті, це команда watch для macOS з інтерфейсом, де можна вказати всі необхідні параметри. Наприклад, можна переглядати папки завантажень, і якщо тип файлу Movie, його можна автоматично перемістити в папку Movie. Круто.

Це сильно спрощує нам завдання. Ми стежимо за папкою Робочий стіл, і якщо там є файли зображень, відкриваємо їх в ImageOptim.

Автоматическая оптимизация изображений с помощью Hazel и ImageOptim

Все дуже просто

Дуже проста і очевидна задача, яку можна було вирішити ще кілька років тому. Саме тому я веду цей блог. Це проста річ, яка мені дуже допомогла. Вона може допомогти і вам. Що ще важливіше, я не хочу переходити на щось інше. Іноді я намагаюся оптимізувати робочий процес, але це вже не те.