Asus додала підтримку windows 11 платам під skylake і kaby lake, які забракувала microsoft

13

Компанія asus нещодавно почала випуск оновлень bios для материнських плат, щоб допомогти користувачам у підготовці їх систем до випуску нової операційної системи windows 11. Як з’ясувалося, оновлення отримали або отримають навіть плати для процесорів, які офіційно не підтримуються новою ос.

Джерело зображення: techspot

Компанія microsoft вже повідомила системні вимоги до windows 11, проте серед користувачів як і раніше зберігається деяке нерозуміння щодо необхідності наявності у материнських плат підтримки криптографічного модуля trusted platform module (tpm), а також щодо списку сучасних процесорів.

Виробники материнських плат повідомили, що підготують нові версії bios для своїх продуктів, які автоматично активують роботу програмного емулятора tpm. Дана функція присутня у більшості сучасних плат, але спочатку відключена в bios. Та ж asus навіть створила на своєму сайті спеціальну сторінку з про списком моделей плат, які вже отримали або найближчим часом отримають версію прошивки для windows 11.

Джерело зображення: asus

У вимогах microsoft зазначено, що з windows 11 зможуть працювати системи, оснащені процесорами не старіше amd ryzen другого покоління або intel core восьмого покоління (coffee lake). Однак asus почала випуск бета-версій bios з підтримкою windows 11 для деяких моделей плат на чіпсетах intel z270, h270 і b250, які працюють з сьомим (kaby lake) і шостим (skylake) поколіннями чіпів intel.

«наступні материнські плати зараз проходять тестування на сумісність з windows 11. Можливість оновлення залежить від підтримки операційної системи або доступності драйверів від сторонніх виробників”, – вказує asus.

Сама microsoft розуміє гнів користувачів, які виявили, що їх системи не підходять для нової ос. Раніше виробник програмного забезпечення повідомив, що проведе тестування старіших процесорів intel і amd на сумісність з новою ос. Але тоді компанія говорила лише про процесори intel core 7-го покоління і amd ryzen першого покоління.