Арбітраж трафіку: з чого почати?

358

Від автора: знову вітаю вас. Це наступна стаття нашої нової рубрики. Стосується вона такого відносно нового напряму, як арбітраж трафіку. З чого почати в цій справі, чи варто їм займатися і що це взагалі таке? На всі ці питання я спробую дати сьогодні відповіді.

Що таке арбітраж трафіку?

Перед тим, як обговорювати цю тему, потрібно розібратися з самим визначенням, що ж це таке. Якщо говорити просто, це купівля і продаж трафіку. А трафік — це люди, які переходять з реклами в потрібне вам місце.

Якщо ви читали попередню статтю про офферы, то вже можете зрозуміти, як це приблизно виглядає. Наприклад, у вас є бажання попрацювати з якоюсь партнерською програмою (оффером). Ви вибираєте, припустимо, великий інтернет-магазин.

Одним з кращих способів реклами є свій власний сайт (канал на ютубі, група в соц. мережах і т. д.) Чим популярніший ваші власні джерела трафіку, тим краще.

Наприклад, просто розмістивши рекламний пост у власній спільноті, ви можете отримати прибуток. Такий же пост ви можете опублікувати на наступний день, і знову отримати профіт. Здорово і чудово.

Але

Не у всіх є власні джерела трафіку: розкручені сайти, популярні акаунти і групи і т. д. А заробити на партнерці хочеться. Що робити в такому випадку? Завжди може виручити платна реклама. Навіщо вам своє співтовариство, якщо можна купити рекламу в чужому, яке в десятки разів популярнішим? Навіщо вам свої джерела трафіку, коли є такі інструменти і сервіси, як Яндекс.Директ, google Adwords, MyTarget і т. д.

Тут тільки одна проблема — подібна реклама завжди платна. Ви повинні спочатку заплатити, а потім отримаєте результат, якщо зробили все більш менш правильно. Це і є арбітраж трафіку. Виглядає це наступним чином, якщо все сильно спростити:

Ви вибираєте партнерку, берете свою партнерську посилання.

Вибираєте джерело трафіку, де будете купувати рекламу. Таких джерел сотні

Налаштовуєте і запускаєте там рекламну кампанію, оплачуєте її

Починається показ реклами, люди приходять на рекламовану сторінку

Хтось із них робить кінцеве цільове дію, ви отримуєте гроші від партнерської програми. Потім ви можете вкласти їх заново або використовувати в житті

Якщо результат рекламної кампанії (скорочено-РК) буде дуже поганим — ви отримаєте або взагалі нічого, або суму, набагато менше тієї, що витратили на рекламу. Якщо все пройде більш-менш — ви відіб’єте свої гроші або навіть заробите 5-10% зверху. Якщо РК пройде дуже успішно, ви можете заробити на 10-1000% більше грошей від тієї суми, яку вклали в рекламу.

Арбітраж трафіку: покрокова інструкція до дії

Звичайно, вкрай успішні рекламні кампанії — велика рідкість. Саме тому в арбітраж трафіку поки заробляє дуже мало людей, велика частина тільки прийшли в ту нішу. У кого-то не вийшло зовсім, адже насправді це далеко не проста справа — грамотно купити рекламу. Всю покрокову інструкцію в цій ніші можна звести до трьох основних питань, відповівши на які ви зрозумієте, як вам треба діяти.

Ось ці питання: КУДИ? ЗВІДКИ? ЯК? Саме такі. Чому, поясню далі.

Отже, перше питання: КУДИ направляти трафік? Іншими словами, яку партнерську програму вибрати для купівлі на неї платної реклами. Відповіді на це питання немає. Тому що можна придумати тисячу відповідей, і вони будуть правильними, так і неправильними (в залежності від ситуацій і обставин).

Відштовхуватися ви повинні виключно від ваших власних уподобань. Прочитайте саму першу статті цієї рубрики, щоб мати хоча б уявлення про те, які ніші існують. Може бути, ви хочете бути партнером компанії, що продає квитки, а можливо, хочете продавати інформаційні курси і книги по землеробству. Ніш багато і вибрати щось одне для себе на старті — вже добре.

Друге питання: ЗВІДКИ? Тобто звідки купувати трафік, з якого джерела. І тут ви вже можете заздалегідь сказати, що я зараз відповім вам. Я ось що: відповіді на це питання теж немає. Тому що арбітраж трафіку — це не формула. Існують мільярди прибуткових РК, до яких ще ніхто не здогадався. А ви можете це зробити.

Може бути, треба купити банера на сайті відомого блогера. Може бути, замовити рекламу на популярному youtube-каналі, запустити контекстну рекламу, піти в соціальні мережі… Варіантів маса. І правильних відповідей теж.

Третє питання: ЯК? На це питання можна відповісти правильно, але тільки після того, як у вас є відповіді на перші 2 питання. Наприклад, ви вирішили продавати інформаційні курси по землеробству і використовувати для цього таргетовану рекламу Вконтакте. Все, відповіді на перші 2 питання є, після цього можна потихеньку відповідати на останній. Але я попереджаю вас, у ньому може бути дуже багато нюансів. Зокрема:

Яка цільова аудиторія продукту, який я рекламую? Очевидно, що це не студенти з Москви, тому що з них дуже мало таких, яким цікаво землеробство. Вас повинен цікавити стать, вік, інтереси цих людей, де конкретно вони проживають. Це як мінімум.

Як мені правильно скласти оголошення з урахуванням цільової аудиторії? Що написати в заголовку, опису, яку повісити картинку? Рекламне оголошення повинно бути цікаво саме тієї аудиторії, яку ви купуєте рекламу.

У який час краще всього запускати рекламу?

Який тип оплати вибрати: за кліки або за 1000 показів?

Зауважте, все це питання, які виникли усього лише від однієї зв’язки: инфопродукты з землеробства — таргетована реклама ВК. Таких зв’язок мільярди, тому що існують тисячі офферов і тисячі можливостей для їх реклами.

І ті чотири питання, які ми розібрали трохи вище, будуть вже абсолютно неактуальні в багатьох інших випадках. Наприклад, якщо ви будете купувати банери на сайтах інших вебмайстрів. Тому що в цьому випадку ви не зможете самостійно виставити стать/вік/георасположение людей, вам не потрібно буде складати заголовок, думати про тип оплати і т. д. Зате у вас виникнуть інші питання (який банер краще підійде, яка аудиторія у сайту).

Те ж саме, наприклад, з контекстною рекламою. Там будуть вже абсолютно інші питання (які ключові слова вибрати, як правильно налаштувати, як виставити ставки).

Що ж робити новачкові?

Арбітраж трафіку для новачка може здатися дуже складним. Але що робити, якщо ви хочете добитися швидкого успіху в цій ніші? Я б виділив такі пункти:

Вивчити теорію. Це нескладно, ви можете зробити це навіть за допомогою нашого сайту (найближчим часом буде багато теоретичних статей). Якщо ви знаєте, що таке оффер, ctr і конверсія, то ви вже не повний чайник і будете мати хоча б мінімальне розуміння.

Вибрати 1-2 ніші партнерських програм, з якими ви хочете працювати. Про ніші дивіться у попередній статті. Більше брати не рекомендується, так як від вас вимагається глибоке вивчення ніші, а не просто поглянути поверхнево.

Вибрати 1-2 джерела трафіку. Наприклад, тільки контекстну рекламу. Або тільки рекламні запису Вконтакте. З тієї ж причини — за двома зайцями поженешся, самі знаєте, скільки зловиш ).

Максимально глибоко вивчити все це. Вивчити нішу і джерело трафіку. Якщо ми говоримо про контекстну рекламу, то там багато чого можна вивчати, тому що є багато налаштувань. Як мінімум, потрібно офіційна довідка. Якщо говорити про ніші (доставка їжі, послуги з прибирання і т. д.) тут теж багато чого можна вивчити. Наприклад, хто найчастіше замовляє їжу на будинок, в яких містах вони живуть. Загалом, ви зрозуміли, у якому напрямку потрібно рухатися.

Коли зібрано максимум інформації, приступати до практики. Це потрібно робити, тому що в теорії можна все знати і вміти, а на практиці нічого не заробляти. Швидше за все, вам знадобиться стартовий капітал у кілька тисяч, який доведеться витратити виключно на тестування ваших ідей.

Яка з ідей виявляється гарною і приносить вам прибутки. Ви переключаєтеся на неї і заробляєте.

Підсумок

Ось так це виглядає, якщо говорити дуже коротко. Все ж у цій статті я постарався донести до вас тільки корисну інформацію, без води. Навіть знань, які ви отримали з цієї статті, вам цілком може вистачити для старту, тому що дуже багато роблять помилки. Наприклад, пробують купувати рекламу скрізь. Пробують рекламувати все підряд.

Ви ж пам’ятаєте, що тільки глибоке вивчення ніші, джерела і хороша підготовка можуть швидко привести вас до результатів. Купівля реклами десь на щось- це спроба пошуку голки в стозі сіна або тик пальцем в небо, як вам більше подобається. Ну а в наступних статтях я продовжу розкривати тему CPA-маркетингу. Поговоримо про агрегатори партнерок. На сьогодні ж я прощаюся з вами.