Apple випустила оновлення, що перешкоджає злому айфонів програмою pegasus

3

Корпорація apple випустила чергове оновлення для своїх операційних систем, що містить важливі оновлення системи безпеки.

За відомостями дослідницької групи citizen lab, нове оновлення закриває уразливість, що дозволяла зламувати айфони за допомогою шпигунської програми pegasus. Вірус поширювався через imessage і не вимагав для роботи ніяких дій з боку користувача.

Pegasus-ізраїльська розробка, яка може бути непомітно встановлена на будь-який призначений для користувача пристрій з метою отримання повного контролю над наявними на ньому даними. Це шпигунське пз використовується урядами багатьох країн для перехоплення дзвінків, фотографій і листування в захищених месенджерах.

У повідомленні apple наголошується, що версії ios 14.8 і ipados 14.8 в обов’язковому порядку рекомендовані для установки всім користувачам.

Нагадаємо, в жовтні 2019 року адміністрація whatsapp подала в суд на ізраїльську nso group, компанію-розробника програми pegasus. Whatsapp звинуватив nso group в тому, що та в період з квітня по травень 2019 року поширила свої шпигунські програми на 1,4 тис.мобільних пристроїв в 20 країнах світу. Це перший випадок, коли творець месенджера подав до суду на приватну компанію через шпигунство.

Зазначимо, що наприкінці липня змі отримали список з 50 тисяч телефонних номерів, за якими могло вестися стеження за допомогою pegasus. Серед них були номери короля марокко, президента франції емманюеля макрона і засновника telegram павла дурова.