Apple найняла нового главу розробки по homepod для конкуренції з amazon echo

39

У прагненні зробити розумну колонку homepod більш популярною apple найняла нового главу розробки по для цього пристрою. Згідно з джерелами агентства bloomberg, мова йде про афруз фемілі (afrooz family), який працював в apple з 2012 по 2016 рік. Він покинув компанію разом з дизайнером крістофером стрінгером (christopher stringer) і став співвласником провалився згодом стартапу syng.

Джерело: bloomberg.com

Apple планує посилити конкуренцію з розумними колонками від amazon і google. В першу чергу це, звичайно, amazon echo з голосовим помічником alexa-пристрій вважається лідером в галузі. Люди широко використовують його: слухають музику, задають асистенту питання або ставлять будильник. Курирував розробку пз для homepod джейсон харрісон (jason harrison) в минулому році також пішов з apple, щоб влаштуватися в airbnb.

Оригінальна homepod, яка дебютувала в 2018 році за ціною $349, продавалася погано і була знята з виробництва на початку цього року. Минулої осені apple переглянула концепцію пристрою і представила homepod mini за $99. Бестселером оновлена розумна колонка не стала, проте загальні продажі підняти допомогла. Втім, до повноцінної конкурентної боротьби з amazon і google поки ще далеко.

Джерело: bloomberg.com

Стартап syng, в якому працював новий глава відділу розробки по homepod афруз фемілі, дійсно був проблемним. Компанія розробила власну розумну колонку-своєрідну преміум-альтернативу homepod з цінником в $1800. Пристрій пропонував щось під назвою “трифонічний звук”, тобто звук, що виходить з трьох різних напрямків. При цьому розробка і виробництво подібного гадждета були досить складним завданням, а дуже високий цінник робив його більш ніж нішевим продуктом. Але фемілі має дійсно багатий досвід роботи зі звуком: до syng він був аудіоінженером в apple і працював над оригінальним homepod.

Apple продовжує щорічно оновлювати пз для homepod одночасно з основними оновленнями платформ iphone і ipad. Минулого місяця була додана поліпшена інтеграція з apple tv-більш того, команди розробників пз для homepod і apple tv тепер об’єднані в групу, яка безпосередньо підпорядковується творцеві itunes джеффу роббіну (jeff robbin). Зрештою, повідомляють джерела bloomberg, планується не тільки програмне, але і апаратне злиття цих проектів. Крім того, додасться камера і підтримка відеозв’язку facetime, а дебют нового продукту очікується в 2023 році.