Американські поліцейські подали на tesla в суд із-за аварії за участю п’яного водія та автопілота

16

Розслідування американських регуляторів щодо особливостей системи допомоги водієві tesla, яка не завжди розпізнає в спецавтівках з включеними проблисковими маячками перешкода в темний час доби, вже надихнуло жертв аварій на судові позови. П’ятеро постраждалих в одній з аварій офіцерів поліції сподіваються отримати компенсацію збитку від tesla, а не від нетверезого водія, який перебував за кермом.

Джерело зображення: electrek

Як пояснює electrek, інцидент стався 27 лютого поточного року в штаті техас. Власник електромобіля tesla model x в стані алкогольного сп’яніння сів за кермо, завбачливо активувавши систему autopilot, але по дорозі з ресторану додому зіткнувся з автомобілем поліції, що зупинився біля краю проїжджої частини, який брав участь в операції із затримання підозрюваних у скоєнні злочину. В результаті удару ззаду в патрульну машину постраждали п’ятеро співробітників поліції, всі вони отримали каліцтва різного ступеня тяжкості.

Тепер позивачі мають намір стягнути з tesla матеріальний і моральний збиток, посилаючись на проведене nhtsa розслідування, яке ставить собі за мету визнати дефектною роботу бортових систем електромобілів цієї марки в умовах наближення до автомобілів спецслужб з включеними проблисковими маячками в умовах обмеженої видимості. Лише недавно tesla додала в програмне забезпечення електромобілів model 3 і model y функцію автоматичного уповільнення при наближенні до автомобіля, що стоїть з включеними проблисковими маячками. Слід враховувати, що брав участь в аварії кросовер tesla model x повинен був спиратися в розпізнаванні перешкод не тільки на дані бортових камер, але і на одержувану від радарів інформацію. Свіжі партії більш доступних електромобілів model y і model 3, реалізованих в сша, радарів позбавлені.

Ще одним відповідачем у цій справі може виступити мережа, що володіє рестораном, в якому винуватець аварії перевищив розумну дозу вживаного алкоголю. Постраждала сторона вважає, що адміністрація закладу не припинила зловживання клієнта алкоголем. Сума позову може варіюватися в межах від одного до двадцяти мільйонів доларів сша. Слідство встановило, що в момент зіткнення функція autopilot була активна, а водій демонстрував явні ознаки сп’яніння.