Америка програла китаю протистояння в сфері ші-колишній глава пентагону за технологіями

8

Після закінчення другої світової війни сша захопили лідерство у всіх сферах. Країна фактично отримала повний контроль над західною європою, проникнувши в усі сфери: від соціальної до внутрішньополітичної. Місцеві еліти десятиліттями дивилися в бік дядечка сема, погоджуючи всі рішення з пентагоном. А за це американці обіцяли на них не нападати. Правда доводилося розміщувати на своїй території ядерні ракетні комплекси і утримувати тисячі солдатів разом з їхніми сім’ями. Тих, хто відмовлявся, або з яких-небудь причин упирався, чекала доля сербії, а ареною для насадження демократії став весь світ. Ви в курсі, що лівія добровільно (примусово) відмовилася від ядерної зброї, яку їй передав пакистанський фізик абдул кадір? погугліть, це вкрай цікава тема. Що цікаво, абдул передав креслення для створення ядерної бомби лівії, ірану і північній кореї. Останні дві стали ізгоями і особистими ворогами сша, але нападати на них ніхто не буде, адже у відповідь прилетить ядерна боєголовка. А що сталося з першою? думаємо питання зайві.

Поки хлопці з сша активно бився за демократію на планеті, прямо під носом з’явився технологічний гігант у вигляді китаю. Довгий час вважалося, що в піднебесній вміють тільки копіювати. Що цікаво, навіть серед наших читачів є люди, які дотримуються такої думки. Що ж, прийшов час відкрити очі ширше, адже навіть в америці почали усвідомлювати, що наздогнати китай по ряду областей практично нереально.

Нещодавно на цю тему висловився колишній глава пентагону з програмного забезпечення і технологій ніколас чейллан. Він якийсь час активно тиснув на уряд, вимагаючи фінансування високотехнологічного сектора, але так нічого і не домігшись, пішов у відставку. За його словами, сша відстали від китаю на десятиліття в медицині, синтетичній біології, генетиці та штучному інтелекті. Домінування піднебесної настільки всеосяжне, що протиставити йому просто нічого. Американський уряд витрачає на озброєння трильйон доларів на рік, але отримує застарілі технології, що поступаються за рівнем цифрової захищеності китаю.

Все ще гірше в державних відомствах, які зламуються китайськими хакерами без особливих зусиль. Він навів у приклад останні скандальні атаки, коли цілі міста в сша виявляються паралізовані через відключення електрики, подачі газу і багато чого іншого. Ніколас чейллан зазначив, що бізнесмени з китаю в останні десять років зробили гігантський стрибок завдяки тісній співпраці з урядом і величезним інвестиціям у високі технології. Ну а на даний момент війна за штучний інтелект практично завершена, і завершилася вона не на користь сша. Якщо країна сьогодні не мобілізується, то наступні 20 років диктувати умови будуть китайські компанії.