Алгоритм створення сайту

224

Від автора: вітаю вас, дорогий читачу. Що таке, на вашу думку, алгоритм створення сайту і з чого він складається? У цій статті я спробую відповісти на це питання.

Хочу відразу сказати, що немає і не буде якогось єдиного алгоритму у створенні сайту, тому що сьогодні його можна створити дуже різними способами, в залежності від ваших знань, грошових вкладень і потреб.

Наприклад, веб-ресурс можна створити в режимі конструктора, можна замовити його розробку команду професіоналів, можна скористатися послугами майданчики, де можна навіть безкоштовно розмістити свій проект. Але давайте детальніше розглянемо сам алгоритм, щоб ви чітко розуміли, чим які етапи при створенні ресурсу потрібно дотримати.

Мета

Перше питання, на який потрібно відповісти: “Яка мета створення цього сайту?” Без відповіді на нього немає сенсу рухатися далі. Ви скажете, що це природно, але багато непоганих проектів сьогодні вже занедбані просто тому, що не було чіткої мети при їх створенні.

Ви повинні визначитися, який саме вам потрібен ресурс і що він буде давати людям, які будуть на нього заходити. Наприклад, якщо фрілансер хоче збільшити кількість замовлень, він може створити свій особистий блог, де поділитися своїми статтями і портфоліо. В цьому випадку його мета – за допомогою сайту привернути до себе більше клієнтів, підняти свою репутацію і професіоналізм в очах інших людей.

Визначитися з ім’ям

Доменне ім’я – це те, що закріпитися за вашим проектом на довгі роки, тому потрібно дуже відповідально підійти до його вибору. Воно повинно відображати основну суть, ідею сайту. Іноді особливо думати над назвою не треба. Наприклад, якщо компанія називається так, то очевидно, що її іменем потрібно назвати і сайт, головне, щоб доменне ім’я не було зайнято, але якщо так, то можна підібрати близьке за звучанням слово, або зробити ім’я з 2-3 слів.

Якщо ви створюєте особистий блог, то доменним ім’ям може бути просто ваше ім’я та прізвище. У підборі імені вам можуть допомогти різні спеціальні інструменти.

Визначитися з дизайном

Яким повинен бути дизайн? Унікальним? Або підійде шаблон? У другому випадку ви економите масу часу і грошей, але і не отримуєте тих переваг, які могли б отримати при унікальному оформленні. Сьогодні будь-якого великого проекту просто необхідний свій власний, унікальний дизайн, інакше він просто не буде сприйнята серйозно.

Також в останні роки все більш важливим стає, щоб дизайн був адаптивним, тобто підлаштовувався і змінювався під мобільні пристрої, щоб переглядати сайт було зручно.

Вирішити, що буде наповнювати сайт

По-хорошому, це питання має бути вирішене ще перед створенням дизайн, щоб оформлення можна було створити для різних типів сторінок. Наприклад, на блозі стандартно виділяють три різних типи сторінок за структурою: головна сторінка виведення постів і сам пост.

Якщо це інтернет-магазин, то тут буде все по-іншому. Замість постів будуть товари та їх опис. Замість висновку постів – каталог товарів і т. д.

Визначити, який функціонал потрібен на сайті

Один з найбільш важливих етапів. Ви повинні постаратися виписати все, що повинно бути у вас на ресурсі. Наприклад, що такого повинно бути в інтернет-магазині? Бажано, там повинна бути можливість залишати відгуки на товари, перетягувати їх у кошик, розраховувати загальну вартість замовлення, зберігати цей результат до тих пір, поки користувач не натисне на кнопку оформлення замовлення. Очевидно, що повинна бути система прийому платежів, можливість подивитися докладні характеристики, а може бути, навіть порівняти товари.

Визначення функціоналу вам може допомогти перегляд інших сайтів. Наприклад, якщо ви хочете створити свій інформаційний проект, вам буде корисно глянути, які можливості є у успішних проектів подібного типу, бажано з урахуванням вашої тематики.

Реалізація дизайну, верстка і установка на движок

Зазвичай це виглядає так. Коли все продумано, залишається намалювати дизайн вашого проекту, затвердити його, верстати з допомогою html і css, після чого натягнути на движок, який ви виберете.

Движок теж потрібно вибирати виходячи з того, який вам потрібний функціонал. Наприклад, хороші блоги зазвичай тримають на WordPress, інтернет-магазин швидко і легко створюється на OpenCart, багатофунціональний Drupal підійде для проектів, де потрібно реалізувати багато можливостей і т. д. Так чи інакше, вам корисно буде розбиратися в движках хоч трохи, або проконсультуватися з цього приводу з людиною, яка розбирається.

Купівля хостингу та публічна публікація в інтернеті

Всі попередні етапи потрібно виконувати на локальному сервері. Там ви можете експериментувати скільки завгодно, щоб довести проект до потрібного стану. Після того, як все готово, ви можете розмістити свій проект в мережі.

Для цього ви самі повинні вибрати хостера, у якого купіть місце, а також сам тариф. Для більш менш важливих і серйозних проектів рекомендую відразу ж брати віртуальний виділений сервер. Пізніше ви зможете змінити тариф на більш потужний, якщо в цьому буде необхідність.

Отже, вам потрібно придбати місце на віддаленому сервері, скопіювати туди файли движка, встановити його, поставити розроблений шаблон і налаштувати сайт. На цьому, звичайно, робота ні в якому разі не закінчується, тому що тепер вам належить наповнювати проект, але все одно можна видихнути – найвідповідальніший етап позаду.

Сьогодні в мережі багато допоміжних майданчиків і движків, завдяки яким алгоритм створення сайту для чайників помітно спрощується, але якщо ви хочете самостійно розібратися в цій справі і стати справжнім професіоналом у справі сайтобудування, то вам не обійтися без ретельного навчання. У цьому вам може допомогти наш проект.

Багато чого з того, щоб було написано в цій статті, ви також можете подивитися в нашому відео про етапи створення інтернет-ресурсу, де все розкладається по поличках. Ну а на цьому я буду закінчувати. Сподіваюся для себе ви дізналися щось нове. А якщо хочете дізнаватися ще більше, обов’язково підписуйтесь на наш освітній портал.