8 доріг, по яких хоче покататися будь-який автомобіліст. Зигзаг у франції-мрія

14

Значимість доріг людство усвідомило ще до нашої ери. З тих пір інженерія значно просунулася вперед. Зараз шосе прокладають там, де порівняно недавно можна було пересуватися тільки пішки — та й то з величезними труднощами. Деякі вельми амбітні проекти забрали життя, проте побудовані в результаті траси стали справжніми пам’ятками, на які варто подивитися хоча б на фотографіях.

Трансфегерашское шосе (transfăgărășan)

румунія

джерела фото: puzoterok, wikiway, going somewhere, turboanimals

Шосе проходить через гірський хребет фегераш в карпатах і досягає висоти 2034 метра. Будівництво почалося в 70-му і повністю завершилося чотири роки по тому. Дорогу проклали на випадок, якщо знадобиться екстрене перекидання військ. Після вторгнення срср до югославії румунський диктатор ніколає чаушеску побоювався, що союз може силою відібрати у нього владу — власне, військові і вели небезпечні роботи із застосуванням величезної кількості вибухівки. Від нещасних випадків загинуло близько 40 осіб. Зараз трансфегерашское шосе використовується в мирних цілях і радує проїжджих своєю красою. Однак через пізнє танення снігу в горах рух по ньому дозволено тільки з кінця червня до початку листопада — виключно в світлий час доби і при швидкості не вище 40 кілометрів на годину.

Мілфорд роуд (milford road)

нова зеландія

джерела фото: real journeys, sunset obsession, milford sound tourism

Дорога проходить через південні альпи-таку назву носить гірський масив в новій зеландії. Її почали будувати ще в 29 році минулого століття, а закінчили тільки в 53-му.траса знаходиться на висоті близько 1000 метрів над рівнем моря і веде в національний парк мілфорд з його мальовничими фіордами. Але є на що подивитися і по дорозі — недарма багато сцен фільмів серії «володар кілець» знімалися саме в районі цього шосе. З обох сторін над ним підносяться скелі, а місцями зустрічаються відносно рівні ділянки з гірськими пасовищами, на яких можна побачити домашніх оленів і альпак. Насолоджуючись видами, проїжджаючі можуть не турбуватися за свою безпеку, оскільки загрози лавин залишилися в минулому. Зараз про них завчасно попереджає система моніторингу та оповіщення, вперше в світі застосована саме в цій місцевості.

Рута 40 (ruta nacional 40)

аргентина

Джерела фото: meus caminhos pelos andes

Одна з найдовших доріг у світі — її протяжність близько 5000 кілометрів (більше 300 з них покрито не асфальтом, а гравієм). Вона проходить майже через всю аргентину-країну, що розкинулася на значній частині атлантичного узбережжя південної америки. Якщо їхати з півдня, початок траси буде на рівні моря, а найвища точка знаходиться на рівні п’яти тисяч метрів. Маршрут розрекламований як туристичний і пригодницький-якщо автомобіль справний, небезпек практично немає. Головне-зміна пейзажів: від степів і пустель до гірських перевалів. До речі, навіть після спуску анди буде видно на досить тривалій ділянці шляху. Крім того, траса перетинає 20 національних парків і безліч річок, мине 13 озер і налічує 236 мостів.

франція

Джерела фото: café du cycliste, planet ride, café du cycliste

Маршрут проходить через французькі альпи і в найвищій точці досягає позначки 1600 метрів над рівнем моря. Це-далеко не сама високогірна дорога в світі, проте досить небезпечна. У деяких місцях на ній ледь можуть роз’їхатися два легкових автомобіля. Узбіч практично немає-замість них невисокі бордюри, що відокремлюють дорожнє полотно від прірви. А ще тут достаток крутих поворотів на 180°, тому рекомендована швидкість не більше 30-40 кілометрів на годину. Зате види відкриваються казкові-автомобілісти фактично опиняються посеред дикої природи. Про це нагадує не тільки гра світла на гірських схилах і лісових масивах, а й періодично вискакують на дорогу тварини. Втім, враховуючи вимушену неспішну їзду, це-відмінний бонус до вражень.

норвегія

Джерела фото: visit norway, minube, wallhere

Ця споруда удостоєна звання «будова століття норвегії». Дорогу пропрасовували з 70-го по 83 рік. Спочатку вона була платною-так за десять років вдалося повернути витрачені гроші, а потім проїзд став вільним. Шосе проходить по невеликих безлюдних островах і веде від півострова румсдал до населеного острова аверей. Протяжність траси всього 8,3 кілометра – при цьому на ній налічується сім мостів. Найкрасивіший з них-сторсезандетскій. Він згинається, утворюючи невеликий поворот – при цьому центр знаходиться вище країв. Якщо дивитися з певного ракурсу, здається, що дорожнє полотно просто обривається, тому його ще називають «мостом в нікуди». Заворожують і навколишні пейзажі-помилуватися ними можна з декількох оглядових майданчиків, обладнаних парковками.

італія

Джерела фото: road bike, my cycling challenge, velomonaco, 123rf

Одна з найстаріших високогірних доріг. Її проклала австро-угорська імперія-будівництво зайняло п’ять років і закінчилося в 1825 році. Під час робіт загинуло чимало робітників. Забирає життя ця альпійська траса і зараз-далеко не всі можуть впоратися з 75 крутими поворотами, але від цього шосе не стає менш красивим, так що бажаючих проїхати по ньому вистачає. Також стельвіо приваблює автогонщиків і спортсменів-мотоциклістів, а щорічно в серпні на перевалі змагаються велосипедисти. Протяжність маршруту становить 44 кілометри, найвища точка знаходиться на висоті 2757 метрів. У зимовий час часто трапляються обвали, що ушкоджують асфальт, так що проїзд відкритий з червня по листопад. Однак у будь-який момент рух може бути призупинено через погоду.

Заморське шосе (overseas highway)

флорида

Джерела фото: dreamango, tripsavvy, keys weekly

Шосе проходить по архіпелагу тропічних островів флорида-кіс і з’єднує материкову частину сша з островом кі-уест, на якому розташоване однойменне місто. Спочатку по цьому маршруту протяжністю 182 кілометри проходила залізниця, яку побудували в 1912 році. Через 23 роки сильний шторм заподіяв їй значні пошкодження — у залізничників не було коштів на відновлення, тому збережені ділянки продали штату флорида. Згодом по них проклали автостраду, що включила в себе кілька вже існуючих доріг. Між островами побудовані мости, найдовший з них тягнеться на 11 кілометрів. Проїжджаючим по шосе відкриваються чудові види на океан-крім того, на шляху зустрічається багато пам’яток і розваг.

Велика океанська дорога (great ocean road)

австралія

Джерела фото: visit melbourne, escape, webjet

Багато туристичних організацій вважають її наймальовничішою дорогою в світі. Шосе довжиною 243 кілометри тягнеться по південно-східному узбережжю австралії. Велика її частина проходить по краю обривистих скель, що підносяться над водою, але є ділянки, що проходять через ліс і виноградники. Траса замислювалася як меморіал солдатам, загиблим у першій світовій війні, а прокладали її якраз військові, які повернулися з полів битв. Роботи велися без техніки (вручну) і тривали з 19-го по 32 роки. Деякі відрізки відкрили для руху раніше. Спочатку проїзд був платним, але, коли витрати окупилися, внески скасували. Проїжджаючі по дорозі можуть милуватися красотами океану-в тому числі, стирчать серед хвиль камінням з химерними формами. Наприклад, знаменитий природний комплекс ” 12 апостолів» видно саме з проїжджої частини.