7 порад по підбору шаблонних зображень

317

Від автора: для графічних дизайнерів шаблонні зображення вже стали величезною частиною процесу проектування. Старовинна приказка не бреше, коли говорить, що одне зображення замінює тисячі слів.

Підібравши правильне зображення, ви можете посилити те послання, яке ви заклали в текст для ваших клієнтів. Одне з найбільш відповідальних рішень, які приймає дизайнер, це вибір відповідного зображення. Переглянути всі зображення і підібрати ті, які будуть працювати з конкретним дизайном, не найлегша завдання. У цій статті ми розглянемо декілька порад з вибору ідеального шаблонного зображення для вашого проекту.

Спочатку підберіть контент

Зрозуміло, що у вас може виникнути спокуса насамперед відкрити в новій вкладці AdobeStock і понишпорити там у пошуках зображень – досить цікавий процес – але ви можете зіткнутися з труднощами. Ніколи неможливо з ходу зрозуміти, скільки саме ваш текст займає простору, і тим більше, скільки місця у вас є для розміщення контенту на одній сторінці.

Почніть групувати, підганяти елементи один під одного до ідеального стану. Це відмінна відправна точка, після чого ви можете зайнятися пошуком відповідного зображення, так як ви вже набагато краще розумієте, що вам дійсно потрібно. Як часто у вас було так, що ви обрали шаблонне зображення, завантажили його і не можете підігнати під нього ваш текст?

Підбирайте правильні зображення

Коли справа доходить до вибору типу зображення, розміщення зображення може по-різному позначитися на загальній картині. Якщо у вас є якісь елементи дизайну або текст по краю зображення, вам потрібно створити навколо зображення пристойні відступи, щоб нічого не налезало один на одного. Останнє, що ви хотіли б побачити, це перевантажений дизайн.

Також якщо на зображенні намальований людина або якийсь об’єкт, переконайтеся, що по краях зображення встановлені нормальні відступи. Це дозволить вам збільшувати або зменшувати зображення без потреби перекроювати весь дизайн.

Приклад вище можна вільно збільшувати, не втрачаючи смислового навантаження. Його також можна обрізати залежно від поставленого завдання, приміром, до пояса. І навіть тоді не загубиться морська тематика зображення.

Залишайте місце під текст на зображенні

Одним з найбільш поширених методів в дизайні є розміщення тексту на зображенні. Вибране вами зображення повинно мати достатньо простору для відображення додаткового тексту. Відмінно якщо на зображенні присутні плоскі поверхні: мур або блоки одного кольору. В таких місцях можна помістити текст контрастного кольору.

Зверніть увагу на зображення вище, дівчинка знаходиться зліва, відкриваючи місце під текст, графіку, логотип або щось ще.

Контраст кольорів має ключове значення

Іноді, незважаючи на всі ваші зусилля, ви приходите до того, що ви знайшли ідеальне зображення під ваш дизайн, але на ньому не досить місця під текст. У такому випадку ви можете знайти зображення з достатнім простором під контрастує текст. Необхідно уникати зашумлених зображень з сірим фоном. В іншому випадку вам доведеться додавати до тексту тінь або обведення, а це може зруйнувати цілісність дизайну.

Підібравши зображення, які походять під існуючу колірну палітру дизайну, ви можете створити «безшовний» дизайн. Одна з особливостей AdobeStock в тому, що ви можете вибрати колір і звузити результати пошуку зображень. Можна навіть вбити колір в hex-форматі для понад точного пошуку.

З скріншоту вище видно, що я шукав за запитом «посмішка» та звузила результати пошуку за допомогою кольору в hex форматі #0066cc. Даний спосіб економить масу часу і допомагає шукати відповідні зображення. Тільки уявіть собі, можна взяти колір з логотипу вашого сайту і знайти підходящу за кольором зображення!

Вибір орієнтації

Орієнтація зображення може вплинути на те, чи підійде контент чи ні. Наприклад, якщо ви розробляєте плакат, то ви, найімовірніше будете дотримуватися портретних зображень. А якщо ви розробляєте листівку, то ви хочете підібрати якийсь пейзаж.

Вміст зображення і його орієнтація також мають величезне значення. Якщо вам необхідно зображення, на якому буде зображено якийсь об’єкт з великим простором під ним тексту або який-небудь графіки, то ви, швидше за все, будете шукати портретне зображення. Планування наперед, як в даному випадку, допоможе уникнути зайвої витрати часу при клонуванні частини зображення у Photoshop або при використанні заливання з урахуванням вмісту.

У AdobeStock є опція вибору орієнтації зображень. Наприклад, вам потрібні квадратні зображення, AdobeStock може вам допомогти. Це можна зробити, натиснувши на іконку шестерінки в правому верхньому куті. На скріншоті вище відображаються тільки квадратні зображення.

Приділяйте особливу увагу зображень з людьми

Підбір зображення з людиною може бути вкрай складним завданням. Необхідно врахувати всі аспекти при роботі із зображеннями з людьми. До цього відноситься, наприклад, вираз обличчя, одяг, об’єкти, з якими люди взаємодіють.

Поза людини – один з найважливіших аспектів, які необхідно мати на увазі при підборі зображення. Куди вони дивляться? Якщо вам необхідно привернути увагу користувачів до певної точки на екрані, виберіть зображення з людиною, що дивиться саме на цю точку. Такий прийом підсвідомо призведе до потрібного об’єкту.

У прикладі вище я вибрав зображення дівчини тримає порожній плакат. Це ідеальне зображення для залучення уваги до повідомлення. Одна з головних особливостей AdobeStock в тому, що я можу подивитися, як буде виглядати зображення перед покупкою.

Для перегляду великий версії клікніть по маленькому превью зображення. Потім клацніть по іконці стрілки, і ви побачите різні способи завантаження зображення. У мене є окрема бібліотека на CreativeCloud з назвою «stock». Так як мені при роботі в photoshop’е необхідний швидкий доступ до зображень, я вибрав цю функцію для завантаження. І тепер всі зображення миттєво доступні мені в photoshop’е (і інших додатках з бібліотеками CreativeCloud), і я можу швидко додати їх в шар і працювати з ними.

Як ви могли помітити, я купив це зображення і розмістив на ньому свій текст. Щоб зробити покупку, клікніть правою кнопкою миші по зображенню і виберіть ліцензійне зображення, і воно автоматично оновиться. Будь-які некритичні коригування зображення з водяним знаком збережуться і на новому зображенні високого дозволу при покупці.

Звузьте результат пошуку

Немає нічого гірше, ніж шукати потрібне зображення в нетрях релевантних результатів. Саме тому більшість сайтів шаблонних зображень мають функцію фільтрації результатів пошуку. Якщо ви шукаєте фото, то можна зняти галочки з векторних ілюстрацій і зображень. Також можна відсортувати результати пошуку. Якщо у вас великий клієнт, і ви хочете підібрати зображень, яке не фігурувало у інших компаній, то ви можете відсортувати запит за релевантністю, а також ви можете вибрати зображення, які жодного разу ніхто не купив.

Висновок

Пошук ідеального шаблонного зображення в даний час не становить такої праці, як раніше. Раніше були потрібні години на пошуки потрібного зображення під проект. З допомогою цих 7 корисних порад і за допомогою AdobeStock ви можете заощадити годинник. Час, що звільнився, можна витратити на створення ідеального дизайну, надавши найкраще рішення для ваших клієнтів.