6 унікальних геометричних шрифтів у вашу скарбничку

284

Від автора: типографіка одна з найбільш динамічних та постійно мінливих областей дизайну, сильно впливає на загальне відчуття від вашого сайту. І дійсно, типографіка дозволяє нам пробудити в вас ті думки і почуття, які закладені в підібраному шрифті.

Як правило, і на сайтах, і в мобільних додатках краще виглядають шрифти без зарубок (sans-serif) – зарубки краще виглядають на папері. Властивості шрифтів без зарубок роблять його ідеальним для плоского дизайну, зберігаючи при цьому високу читабельність тексту.

Але існує набагато більше категорій, ніж просто з засічками і без. Другі поділяються на 4 категорії: Гуманістичні (humanist), Гротескні (grotesque), Нео-гротескні (Neo-grotesque) і Геометричні (Geomitric).

У цій статті ми вивчимо роботи дизайнерів, які насправді знають, як добре використовувати геометричні шрифти – і, як бонус, поповнимо свою скарбничку відмінними шрифтами.

Що ми маємо на увазі, кажучи «Геометричний шрифт»?

З назви зрозуміло, що вони складаються з простих геометричних фігур, як коло і квадрат. Геометричні шрифти зазвичай використовуються в заголовках друкованих видань, але також і підходять для мобільних і настільних дизайнерських проектів.

Експерти відмітили зростання геометричних шрифтів в школі Bauhaus, німецька школа мистецтв, яка працювала з 1919 по 1933. І зовсім не збіг, що «Futura» один з найбільш відомих геометричних шрифтів, створений в 1927 Паулем Реннером, дизайнером, на якого сильно вплинуло протягом Баухаус.

Одним з ключових принципів навчань Баухаус було максимальна фокусування на простоті і функціональності, а не на прикрасах. Futura стильна комбінація точних металевих форм і витонченої елегантності.

Геометричні шрифти на практиці

Нижче наведено кілька прикладів того, як за допомогою геометричних шрифтів можна домогтися гарних результатів.

Jova це будівельна фірма, що спеціалізується на ремонті будинків і магазинів.

На їх сайті реалізовано нестандартне меню, засноване на сітці, воно дуже просте, професійне й досить вишукане, а також відмінно поєднується з зображеннями бренду.

Дизайнери задумали використовувати геометричний шрифт: я думаю це правильне рішення, лінійність тонкого шрифту посилює загальні відчуття від дизайну.

Другий приклад – «Le Parc Records», музичний лейбл. Сайт створює навколо себе темний ореол сучасності, могутності, все це завдяки вдалим фоновим зображенням і відмінно підібраним шрифту.

Фото само по собі виглядає круто, але шрифт допомагає зв’язати всі разом, хоч він і трохи дивний. Шрифт геометричний, без зарубок, але з деякими вставками на окремих буквах типу «О» і «Х».

Цей приклад доводить, що геометричні шрифти можуть бути не тільки чіткими, елегантними, як Jova, але і більш крутими, «гострими», як Le Parc.

Останній приклад – телевізійний канал в США «Comedy Central». Кілька років тому Comedy Central пройшов процес ребрендингу, представивши новий логотип і дизайн.

Ребрендингом займалося «theLab», креативне агентство, вони вирішили використовувати геометричний шрифт «Brandon Grotesque», щоб підкреслити довіру і вік компанії.

Шрифт завжди в верхньому регістрі, навіть у логотипі, як, в принципі, і в іншому тексті на сайті. Такий підхід викликає почуття елегантності і знання своєї справи, в той же час зображення додають нотку гумору, яке відрізняє Comedy Central від інших.

Геометричні шрифти у вашу скарбничку

Тепер, коли ми подивилися на те, як можуть бути використані геометричні шрифти, настав час пошукати найкращі з них для себе.

Attitude

Дизайнер шрифту, Emil Kozole каже, що створення було натхненне японською та американською культурою початку 90-их років. Дизайнер виразно експериментував з буквами і формами. В результаті вийшло дуже схоже на «Le Parc Records».

Шрифт має 7 різних версій: “regular”, “inline”, “3d”, “sliced”, “soldier”, “drunk” and “wasted”. Всі версії, крім “inline” мають по 2 стилю: “regular” and “alternate”. Шрифт «Attitude» мінімалістичний, добре підходить для постерів, дизайнерського одягу, журналів і обкладинок дисків, і вже тим більше він підходить для заголовків. Завантажити можна тут.

Biko

Biko геометричний шрифт без зарубок від Marco Ugolini для сайту Monofonts. Назва це данина поваги Стіву Біко, південно африканського активісту, борця з Апартеїдом.

У Biko досить доброзичливі, але точні, сильні літери, з-за чого він відмінно виглядає на мобільних додатках, в якості основного тексту і в логотипах. Доступний в 4 різних видах: light, regular, bold and black. Якщо ви хочете використовувати його для себе, безкоштовну версію можна завантажити тут.

Якщо ж ви хочете використовувати його в комерційних цілях, то можна купити ліцензію на www.monofonts.com/products/biko. Ціна варіюється від типу ліцензії та кількості видів шрифту, можна написати автору шрифту.

Geomancy

Розроблено «One By Four Studio» і чітко видно, що шрифт посилається на геометричні візерунки, натхненний стилем французького і американського арт-деко. У шрифті тільки великі літери, не рекомендується використовувати його для основного тексту. Він краще підходить для заголовків і великих постерів.

Під капотом дві версії: “Extra Bold” і більш тонкий “Hairline”. В залежності від необхідного ефекту їх можна використовувати як разом, так і окремо. Завантажити можна тут.

Rometric

Шрифт створив Томас Річардсон, натхнення явно черпав з неокласицизму в архітектурі в поєднанні з сучасними незграбними і геометричними формами. Основні фігури коло і трикутник, ці фігури пронизують неокласицизм наскрізь.

Мені дуже подобаються ці три горизонтальні лінії в кожної букви шрифту: ці лінії роблять шрифт більш сучасним і незабутнім. Незвичайний симбіоз техно і арт-деко. Природно, такий шрифт не можна використовувати для великих шматків тексту, тільки в заголовках. Завантажити можна тут.

Building

Створений італійським дизайнером Leonardo Gubbioni. Дизайнер каже «шрифт створений для залучення уваги до того, що ми перебуваємо під постійним тиском сенсорних технологій».

Building відмінно підходить для заголовків, пакувального паперу і одягу. Завантажити можна тут, тільки у верхньому регістрі.

Moderne Sans

Moderne Sans справжнісінький шрифт без зарубок створений дизайнером Marius Kempken і натхненний типографікою 1920-их років. Він більше за інших заснований на геометричних фігурах: «Про» ідеальне коло, а «М» і «N» створені з комбінації трикутників.

У безкоштовній версії доступний як верхній, так і нижній регістри. Завантажити можна за посиланням.

Слово вам. Створюйте!

Перераховані мною шрифти це деякі з моїх улюблених, але інтернет повний інших геометричних шрифтів, які чекають, коли ви їх відкриєте. Іноді прості форми можуть створювати по-справжньому переконливі і надихаючі дизайнерські роботи.