6 трюків зі створення креативних фотографій за допомогою смартфона

273

Від автора: на дворі 2016 рік, і художні фотографії більше не доля дорогих і якісних дзеркалок. У більшості смартфонів на сьогоднішній день стоять високоякісні камери, і хоча їм ще дуже далеко до професійних, з допомогою камери телефону можна робити гарні знімки.

Смартфон найчастіше — єдине відповідне пристрій, яке у нас є, а якщо на нього встановити ще кілька спеціальних програм, із звичайних знімків можна зробити щось більш креативне. За посиланням ви знайдете пристосування для смартфона, за допомогою яких ваші фотографії можна вивести абсолютно на новий рівень

Однак якщо ви хочете все робити по-старому, а фотографій все ж хочеться додати унікальності без додатків або без витрат на дорогі гаджети для смартфона, тоді ми для вас склали добірку трюків, які ви можете спробувати:

1. Використовуйте окуляри як поляризаційний фільтр

Поляризаційні фільтри встановлюються в об’єктиви дзеркальних фотокамер, щоб прибрати відблиски, відволікаючі відображення, а також щоб змінити фотоэкспозицию. Простий і дешевий трюк зі своїм смартфоном – робіть фото через лінзи окулярів. Результат буде точно такий же, як від поляризаційного фільтра. Крім усього іншого зображення вийде з красивим кольоровим градієнтом (колір залежить від кольору очок).

2. Використовуйте склянку або скляну банку для зйомки під водою

Хочете робити фото під водою на своєму смартфоні? Так навіщо витрачатися на дорогі водонепроникні чохли, якщо можна знайти щось на кухні?

Для того, щоб знімати фото під водою і не втопити телефон, покладіть його в склянку, банку з широким горлом або будь-який інший скляний контейнер. Слідкуйте за тим, щоб верхня частина посудини була над водою, щоб випадково не намочити телефон.

За допомогою цього трюку також можна робити подвійні фото (також відомі як спліт шоти) – фото, зняті наполовину під водою наполовину над водою.

3. Зробіть отвір в аркуші щільного паперу і прикріпіть її до лінзи камери

Перетворіть свій телефон в камеру з точковим об’єктивом і робіть вінтажні фотографії. Візьміть невеликий шматочок картону, зробіть у ньому невеликий отвір і приклейте на задню кришку телефону (прямо поверх лінзи камери). Дуже важливо, щоб домогтися потрібного ефекту, отвір повинно було набагато менше лінзи камери смартфона.

4. Створюйте круті кольорові ефекти з допомогою світлових паличок

Світяться палички – веселий і недорогий (100 паличок різних кольорів можна купити приблизно за 650 р.) спосіб зробити свої фотографії цікавіше. Все що потрібно це тримати світяться палички прямо перед лінзою на передньому плані, що додасть фотографій легку расфокусировку і додасть світіння.

Можна спробувати малювати світлом або просто знімати випадкові смуги світла, але для цього вам доведеться трохи попотіти і поекспериментувати. Для таких фото вам знадобиться довга витримка, якій за замовчуванням немає на смартфонах (можна встановити додаток типу Slow Shutter Cam), і штатив.

5. Використовуйте збільшувальне скло як імпровізований макро-об’єктив

Звичайні смартфони сумно відомі поганим цифровим зумом, з-за чого більшість любителів фотографії радять не збільшити фото, а обрізати їх. Але у випадках, коли ви хочете зробити макро фото, виникають проблеми.

У таких випадках вам може допомогти невелике збільшувальне скло, прибудоване до камери як макро-лінзи. У своєму ролику Dan Chiriac показує, як правильно робити фотографії з допомогою збільшувального скла. Набагато дешевше, ніж купувати дорогі макро-лінзи для смартфона, вартість яких у районі від $20 до $70.

6. Експериментуйте з кристалічними призмами для створення абстрактних композицій

Пам’ятаєте ті кристалічні лінзи, за допомогою яких ваш учитель показував вам світлові спектри? З їх допомогою можна робити відмінні абстрактні фотографії.

Неважливо смартфон або зеркалкою ви користуєтеся, з допомогою цих кристаликів з одноманітних і нудних фотографій можна зробити абстрактне твір мистецтва.