6 речей, які повільно вбивають ваш комп’ютер

10

Ми користуємося комп’ютером кожен день, але не надто замислюємося про те, що деякі з наших регулярних дій можуть мати наслідки.

Для більшості людей комп’ютери-це довгострокове вкладення, яке коштує великих грошей. Таким чином, вони потребують найвищому рівні турботи. І хоча більшість користувачів робить все можливе, щоб піклуватися про свої пристрої, деякі звички шкідливі для вашого комп’ютера.

Отже, чого слід уникати? продовжуйте читати цю статтю, щоб дізнатися про шість повсякденних речей, які повільно вбивають ваш комп’ютер.

1. Розрядка акумулятора ноутбука

У минулому люди говорили, що не слід тримати ноутбук з акумулятором постійно підключеним до розетки. Хоча це все ще в деякій мірі вірно, справжня небезпека тепер полягає в тому, що ви розряджаєте свої батареї. Отже, якщо ви часто розряджаєте акумулятор, це може знизити термін його служби.

Справа в тому, що термін служби батареї залежить від розрахункової кількості циклів. Більшість сучасних літій-іонних акумуляторів мають обмежену кількість циклів заряду-розряду. Тому, якщо ви продовжите тримати ноутбук з акумулятором постійно підключеним до зарядного пристрою, ви пройдете через ці цикли швидше.

Таким чином, якщо ви будете тримати його в такому стані протягом декількох місяців, є ймовірність, що акумулятор повністю розрядиться і зажадає заміни.

2. Зарядка ноутбука без потреби

Сучасна технологія акумуляторів дозволяє уникнути перезарядки, оскільки фактично не повністю заряджає їх. Таким чином, навіть якщо ви бачите, що акумулятор повністю заряджений, насправді ще є місце для невеликої кількості енергії.

Однак постійна зарядка акумулятора, все одно скорочує термін його служби. Це пов’язано з тим, що зарядка викликає напругу в системі живлення. Хоча акумулятор зроблений, щоб справлятися з цим напругою, краще його не відчувати, якщо в цьому немає необхідності.

3. Недостатня вентиляція комп’ютера

Комп’ютери можуть сильно нагріватися, особливо при виконанні завдань з високим енергоспоживанням. У той час як новітні технології мають вбудовані теплові захисту, що запобігають перегрів, коли пк працює на межі своїх можливостей, ви скорочуєте термін служби пристрою. Це також відноситься і до батарей, якщо у вас є ноутбук.

Якщо у вас настільний комп’ютер, переконайтеся, що у нього достатньо хороший повітряний потік для ефективної роботи. Не розміщуйте його в закритому шафі, звідки не виходить гаряче повітря. Найкраще розмістити комп’ютер на відносно відкритому майданчику з постійним потоком прохолодного повітря, наприклад у вітальні.

Якщо у вас ноутбук, переконайтеся, що всі вентиляційні отвори відкриті, коли ви його використовуєте. Наприклад, якщо ви дивитеся youtube на ліжку, переконайтеся, що подушки і простирадла не закривають вентиляційні отвори ноутбука.

4. Розміщення монітора під прямими сонячними променями

Пофарбована поверхня, постійно піддається впливу сонячних променів, має тенденцію ставати бляклої і сірої. І якщо сонячне світло може пошкодити бетон і фарбу, це, безумовно, може пошкодити пластикову панель вашого монітора. Крім того, додаткове тепло, яке ваш монітор поглинає від сонця, також може сприяти скороченню терміну його служби. Пряме сонячне світло також може пом’якшити і розплавити клей, нанесений на край екрану.

5. Пряме підключення пк до розетки

Навіть найменший статичний розряд може викликати коротке замикання або вивести з ладу ваш комп’ютер. І хоча блок живлення комп’ютера зазвичай має вбудовані функції безпеки, ви не повинні на це сподіватися.

З цієї причини не рекомендується включати настільний комп’ютер безпосередньо в розетку. Це особливо актуально, якщо у вашому районі часті коливання напруги. По крайней мере, харчування вашого комп’ютера повинно проходити через автоматичний регулятор напруги.

Джерело безперебійного живлення-найкраще рішення для вашого пк. Він має вбудовану батарею, яка дасть вам кілька хвилин електрики, щоб зберегти вашу роботу, якщо у вас відключили електроенергію. Однак, якщо ви використовуєте ноутбук, вам це не потрібно хвилюватися, тому що адаптер живлення ноутбука служить як автоматичний регулятор напруги.

6. Забруднення комп’ютера

Накопичений пил може блокувати повітряний потік через компоненти комп’ютера, що призводить до підвищення температури.

Ви повинні взяти за правило чистити свій комп’ютер. Якщо у вас настільний пристрій, видаляйте пил з його внутрішньої сторони не рідше одного разу на рік, щоб підтримувати високий рівень продуктивності.

Ви можете очистити комп’ютер за допомогою груші для видалення пилу з поверхні. Ви також можете використовувати щітку для видалення бруду, але робіть це обережно! якщо ви не впевнені, зверніться до кваліфікованого фахівця для обслуговування комп’ютера.

Ноутбуки не потребують такого частого чищення, особливо якщо ви часто переміщуєте його. Однак, якщо ви відчуваєте падіння продуктивності або підвищення температури, очищення повинна бути одним з ваших перших кроків щодо усунення неполадок. Знову ж таки, якщо ви не знайомі з розбиранням ноутбука, зверніться до професіонала.

Висновок

Багато людей думають, що їм не потрібно фізично обслуговувати свої комп’ютери. Як тільки вони отримують його в магазині, вони ставлять його в кут і включають. Але, як і все інше у вашому домі, ви повинні підтримувати своє обладнання в хорошому стані.

Якщо ви добре доглядаєте за своїм комп’ютером, ви можете значно продовжити термін його служби. Ви можете уникнути таких проблем, як перегрів, низька продуктивність і, можливо, навіть пошкодження його компонентів.

Якщо ви знаєте, що робите, не бійтеся виконувати обслуговування комп’ютера самостійно. Але якщо ви не впевнені в своїх силах, найкраще звернутися до професіонала для обслуговування комп’ютера.