5 ідей по поліпшенню UX на сайті за 2 години

254

Від автора: всі ми хочемо якомога швидше запустити сайт після створення. Будемо чесні: іноді ми закриваємо очі не деякі важливі UX чинники, і це негативно впливає на навігацію по сайту. Проблема в тому, що так можна вмить втратити довгострокових користувачів через UX помилок, які можна виправити за годину-другу. Я склав кілька простих порад, які можуть швидко поліпшити UX.

1. Не змушуйте користувача щось рахувати

Сценарій: «це новий пост?»

Всі ми стикалися з цим: ви намагаєтеся зрозуміти, чи був пост, який ви зараз читаєте, опублікований сьогодні або вчора. І ви дивіться по всій сторінці в пошуках дати публікації «20 листопада».

Добре, тепер ви забули, яке сьогодні число!

Ви клікаєте на годинник на ноутбуці і згадуєте, що сьогодні 26 число. Відмінно, посаді…. вже 6 днів. Ви витратили час на обчислення.

5 идей по улучшению UX на сайте за 2 часа

Інший підхід

Відносні тимчасові мітки можуть спростити цей процес. Можна не показувати час і дату публікації поста, а скільки днів посту (тобто 2 дні тому, тиждень тому…). Такий підхід поліпшить UX, але його потрібно використовувати обережно, оскільки формулювання «1 рік тому» не сама хороша ідея. Хороший тон – якщо пост старше тижня, перемикатися на абсолютні часові мітки.

5 идей по улучшению UX на сайте за 2 часа

2. Використовуйте нормальний текст, а не DRY

Сценарій: я розмовляю з роботом?

Ви майже зі стовідсотковою ймовірністю повинні були стикатися з формами підписок на новинні розсилки, навіть могли на них підписуватися. Що ви відчували, заповнюючи форму підписки? Впевнений, форма була дуже простою: ім’я та e-mail. Ви заповнювали їх і погоджувалися з умовами.

А що якщо форма була б більш природньою? Погляньте на зображення нижче.

5 идей по улучшению UX на сайте за 2 часа

Функціонально, але сухо. Відчуття, що текст написаний роботом, правда?

Інший підхід

Давайте виправимо форму і зробимо все у формі діалогу. Підемо від класичного стилю, спробуйте вставити поля в параграф тексту. На зображенні нижче помітно, що форму стало набагато легше читати і заповнювати, і не звучить занадто формально!

5 идей по улучшению UX на сайте за 2 часа

3. Розпаліть цікавість читача

Сценарій: покажіть значимість

Скільки разів ви натикалися на сайти, що пропонують безкоштовні електронні книги з корисними порадами? Думаю, ви всіх і не згадаєте. З такими сайтами пов’язана одна поширена проблема.

Можливо, вас зацікавили ці поради, але коли ви переходите на сторінку завантаження, перед вами з’являється повідомлення«, щоб завантажити книгу і подивитися поради, введіть свій emal!». У 90% випадків це пахне шахрайством. Всі ми завантажували книги з порадами, які вже бачили раніше.

5 идей по улучшению UX на сайте за 2 часа

Інший підхід

Цікавість – важлива людська емоція, і ми, як веб-розробники/UX дизайнери, повинні використовувати такі емоції в правильному руслі. Якщо нам цікаво, ми, як правильно, майже не розмірковуємо над таким кроком.

Можливість заінтригувати користувача, показавши 3 з 5 порад із книги на сторінці покупки/завантаження, показує, що ви дорожите вашими користувачами, даючи їм такий подарунок. Можливо, вони захочуть подивитися всі поради.

5 идей по улучшению UX на сайте за 2 часа

4. Говорите про переваги своєї програми, а не функції

Сценарій: рекламування товару

Ви хочете знати, як додаток/товар допоможуть вам, але бачите тільки його функції. Наприклад, «допоможе зменшити сплачувані податки» не так зрозуміло, як «заощадить ваші гроші».

Точно так само замість «працює на NodeJS» краще вказувати «прискорить вашу роботу». З точки зору звичайного користувача вам не важливі використовувані в додатку технології, ви просто хочете зробити роботу якомога швидше.

5 идей по улучшению UX на сайте за 2 часа

Інший підхід

Не використовуйте в описі додатка розумні слова типу NodeJS, Angular, React, PHP. Переважна більшість користувачів гадки не має, що це таке. Краще розкажіть про переваги, які пропонує ваш додаток.

5 идей по улучшению UX на сайте за 2 часа

5. Збільште області торкання/кліка

Сценарій: перехід на сторінку реєстрації/авторизації на телефоні/планшеті

5 идей по улучшению UX на сайте за 2 часа

Ви заповнили всю інформацію і намагаєтеся клікнути на кнопку «Відправити». І на жаль, ви не потрапляєте з першого разу, так як область дотику занадто маленька. Якщо пощастить, ви не натиснете чогось зайвого і не перестрибніть на іншу сторінку.

Якщо вас не перекинуло кудись ще, вам потрібно збільшити сторінку і натиснути другий раз. Ви втрачаєте приблизно 2 секунди на тупий кнопці. Чи добре це з точки зору користувача? Можливо, ні.

Ця концепція описана в законі Фиттса, де сказано, що людині потрібно більше часу на клік, якщо елемент розташований далі, або якщо він менший.

Інший підхід

Очевидне рішення – збільшити поля форми, CTA-елементи та заслання, а також зорієнтувати їх для легкого доступу. Також потрібно ретельно протестувати ці елементи не тільки на десктопі і емуляторах, а також на мобільних телефонах і планшетах.

5 идей по улучшению UX на сайте за 2 часа

Висновок

Часто дрібні і тонкі зміни можуть надати величезний вплив на технології, особливо у великих масштабах. Залучення уваги до найдрібніших деталей дасть вам бажаний результат.