5 дизайнерських способів стимулювати емоції користувача

219

Від автора: Роками дизайнери фокусували свою увагу на таких традиційних чинників дизайну, як відповідність веб-стандартами, планування навігації, підбір розмітки і шрифту. Однак зараз дизайнерський світ сильно еволюціонував і стимулювати емоції користувача стало набагато простіше. Дизайнери навчилися створювати такі інтерфейси, які здатні створити яскраве враження, не просто відповідаючи запитам і забезпечуючи прекрасне естетичне видовище, але й пропонуючи щось більше, здатне зачепити емоції. Ось деякі інгредієнти, якими можна скористатися для пожвавлення користувальницького інтерфейсу і твори емоційного, приголомшливого враження на користувача.

Додайте індивідуальності за допомогою ілюстрацій-коміксів

Ви, можливо, здивуєтеся, який зв’язок є між індивідуальністю сайту і враженням користувача. Вірите чи ні, вона може надати таку значний вплив на цільову аудиторію, якого ви і уявити собі не можете. Індивідуальна особливість – ось що найкраще виражає наші емоції. Саме вона означає, цікавий ви, переляканий, серйозний, ледачий, прагматичний, щирий або ж практичний чоловік.

Отже, включення у свій бренд індивідуальної особливості виразно здатне зламати бар’єри, на які зазвичай наражається споживач при взаємодії з вашими продуктами і послугами. Візьміть як приклад MailChimp, який в якості талісмана використовує мавпочку (точніше, мавпочку-листоноші). Додавши на свій сайт відповідну ілюстрацію, MailChimp продемонстрував, як додати в дизайн радості і порушити емоції своєї аудиторії.

Передайте витонченість з допомогою мінімалізму

Більшість кмітливих дизайнерів знайомі з сучасними трендами веб-дизайну. Фільтрувати їх і побачите помітне протягом, створила хвилі настільки ж величезні, як цунамі, і це – мінімалістський дизайн. Він породжує вишуканість, сприяє наближенню до почуттів аудиторії ще на крок. Ретельно створений інтерфейс з привабливими елементами при невеликій кількості вмісту дозволяє вам дати своїй аудиторії те, що вона хоче бачити, а не те, що ви хотіли б, щоб вона бачила.

Один з кращих прикладів такого вишуканого дизайну — YourKarma. Узрите ж і здивуєтеся тому, як дизайнер змішав просту колірну палітру, мінімалістське вміст і надвеликі зображення для показу настільки красиво створеного фрагмента.

Залучіть увагу паралакс-прокруткою

Унікальність емоцій у тому, що вони провокуються використанням таких людських почуттів, як зір і слух. Досягти зорової уваги публіки і захопити її модною зараз паралакс-прокруткою стало досить складно.

Візьміть, приміром, Nizo, приклад дивного сайту з вражаючою паралакс-прокруткою. Nizo, що характеризується одностраничной розміткою, полонить увагу своєї аудиторії з допомогою її вражаючих ефектів. Методика паралакса популярна не тільки з причини своєї привабливою анімації, але і створюваної нею ілюзією глибини, передає користувачам 3D-враження і відчуттям причетності.

Пограйте з ефектами при взаємодії

Людині властиво проявляти занепокоєння, коли він безцільно сидить, будучи повністю зануреним у свої думки, або коли відчуває нервозність і роздратованість. Він схильний до такого ж поведінки при взаємодії з користувацькими інтерфейсами. Можна використовувати цю поведінкову модель і дати йому пограти з чим-небудь, інтегрувавши в свій інтерфейс простий безкоштовний елемент взаємодії. Це може бути анімація або інтерактивні каруселі.

Наприклад, навігаційна панель Rog.ie дозволяє користувачеві пограти. При проведенні користувачем мишею над посиланнями навігації логотип та іконки збільшуються і піднімають вгору, залучаючи його увагу.

Викликайте почуття за допомогою портретів у високому дозволі

Емоційний відгук сприяє формуванню контакту і зв’язку з іншими людьми. Ось чому ми завжди надамо перевагу зустріч лицем до лиця, так як вона дає нам можливість в реальному часі усвідомити особистість, відносини і особливості людини.

Ніщо не дасть сформувати зв’язок зі своїми користувачами краще, ніж портрети у високому дозволі – такі, як на веб-сайті Андреа Манн (Andrea Mann). Вона чудово користується класичним зображенням із застосуванням монохромного фотофильтра, стратегічно підкреслюючи його фоном.

Заключні думки

При впровадженні емоцій у свій бренд потрібно йти на деякі поступки. Справа в тому, що не завжди можна отримати потрібний емоційний відгук, так як індивідуальність для кожної людини різна. Однак спроба надихнути свою аудиторію на емоційний відгук – це краще, ніж апатія, яка взагалі нічого не викликає. Майя Ангелоу (Maya Angelou) чудово висловилася в цьому наводить на думки вислові:

«Люди забудуть те, що ви сказали і зробили, але ніколи не забудуть, що ви змусили їх відчути». – Майя Ангелоу