4 крутих ради з типографіці від найбільших світових брендів

33

Від автора: типографіка – це як одяг для букв і слів. І як в нашій модної індустрії, в типографіці є свої тренди, знамениті дизайнери, а також погані рішення. Це як піти на бізнес зустріч в калошах і костюмі з лайкри – погана ідея. Так само якщо писати своє резюме на Schoolbell або Comic Sans, це не той задасть тон, який ви очікуєте.

Ми можемо не усвідомлювати, але все, що ми читаємо, просіюється через чиїсь візуально-стилістичні рішення. Більше того, ці рішення впливають на наше сприйняття повідомлення. Вже проводилося незліченну безліч досліджень, які аналізують потужність типографіки. Від того, як люди сканують документи до можливості певних шрифтів маніпулювати нашим мисленням. Результати виявили, що вибір шрифту впливає на пізнавальні здібності.

Як маркетолог і любитель типографіки, мене завжди інтригувала складна зв’язок між шрифтами і нашим процесом прийняття рішень.

Тепер я знаю, що я не один такий любитель поговорити про типографіці та брендингу, однак існують чотири цікавих ради, про яких ви могли не знати.

1. Менше означає більше

Веб-сайти Medium, Teamweek і DevTasker (над яким я працював), як студії з йоги з точки зору типографіки.

4 крутых совета по типографике от крупнейших мировых брендов

Інформація сліпо слідує принципу проектування KISS (Keep It Simple Stupid або по-російськи «роби це простіше, дурачок»), що сильно полегшує користувачеві розуміння.

Тим не менш, не зводите простоту до нудного і повторень. Набір з плоского дизайну, мінімалізму і шрифту Helvetica, як правило, обмежує дизайнерів безпечними техніками, що зазвичай веде до застою.

Друкуванням грошей не викорінити бідність, так само і у нас ще більше інформації або тексту не зроблять повідомлення зрозумілішим. Найважливіші якості, які може дати сьогодні бренд, це ясність і простота.

Ви зрозумієте, що, якщо вміст візуально негарний, привернути увагу користувачів дуже складно, незважаючи на постійне прагнення створювати кращий контент. SocialMediaExaminer – один з моїх улюблених прикладів канібалізму над контентом. Мільйони людей читають їх інноваційні статті, і якість їх вмісту просто дивовижне. Хоча інформація розташована трохи громіздко.

4 крутых совета по типографике от крупнейших мировых брендов

Використання різних шрифтів в контенті призводить до інфляції контенту або його знецінення. Дієвий рада: постарайтеся сказати як можна більше з меншою кількістю контенту. Якщо зробити це складно, ну…

4 крутых совета по типографике от крупнейших мировых брендов

2. Створюйте унікальний досвід відносин з брендом

Типографіка брендингу дуже важлива, так як вона передає повідомлення бренду. Дуже часто бренд можна вгадати, лише поглянувши на шрифт, ще навіть не прочитавши слова.

Великі бренди шукають шрифт, який буде читатися по всьому світу і буде виражатися скрізь. Шрифт бренду повинен мати індивідуальність. Він повинен бути розбірливим як для восьмирічного, так і для шістдесятирічного. Незалежно від розмірів і формату він повинен використовуватися при друці і в цифрі.

Створити інноваційний шрифт і розробити унікальний досвід відносин з брендом дуже складно. Це не просто 26 літер англійського алфавіту, бренд потрібно розширити на безліч систем і перевести на різні мови.

Буду чесним, якщо у вас стартап або локальний бренд, вам не потрібно гнатися за створенням власного шрифту. Логістика створення шрифту просто вселяє жах, Samsung підтвердить.

Коли вони створювали шрифт Samsung One, компанія поставила завдання уніфікувати візуальний бренд на безлічі платформ і форматів. Мета шрифту – відбитися у свідомості споживача, щоб він сприймався з візуальним стилем Samsung.

4 крутых совета по типографике от крупнейших мировых брендов

Samsung – не єдина компанія, яка спроектувала власний шрифт. У Google є знаменитий Roboto, а Apple використовують свою адаптацію ITC Garamond, шрифт Apple Garamond. Цей шрифт використовується в якості корпоративного вже більше 18 років.

Навіть у Дональда Трампа є свій шрифт Tiny Hand. Це сатира, створена хлопцями з BuzzFeed, шрифт копіює почерк Дональда Трампа.

Якщо хочете детальніше вивчити брендинг і типографіку, рекомендую ознайомитися з ресурсом Designhill. Вони дають дивовижні поради про те, як створити унікальний досвід відносин з брендом. Кращий ресурс, якщо ви шукайте магазин з хорошим графічним дизайном.

3. Будьте практичні і розбірливі

Повірите чи ні, але якщо вибрати доброзичливий до чорнилу шрифт зразок Garamond, а не Helvetica або Times New Roman, це заощадить вам багато грошей. Якщо ви працюєте в якомусь закладі, або якщо ви друкуєте тонни документів кожен день, потрібно враховувати, що чорнило набагато дорожче парфуму.

Ви можете думати, що в століття цифрових документів друк не становить проблем, однак недавнє опитування EPA показав, що пересічний робітник у США за рік роздруковує 10 000 сторінок.

На жаль, але купити новий принтер часто дешевше, ніж заправляти картриджі, з урахуванням того, що 1 літр чорнила коштує приблизно $5000 – дорожче ніж Шанель №5 того ж обсягу.

4 крутых совета по типографике от крупнейших мировых брендов

Однак чіткість шрифту залежить не тільки від розміру букв та відстані між ними – це грає свою роль.

Розбірливість це (цитую Джеремі Ллойда): «таке осмислене розташування слів і груп слів, при якому око читача легко отримує доступ до вмісту. Це справжня форма мистецтва, яка відточувалася на протязі довгого часу з пошуком успішних комбінацій.»

Наприклад, кілька практичних порад. Ставте шрифт 10pt або більше для оптимальної швидкості читання. Arial, Verdana, Georgia і Times New Roman однаково добре і швидко читаються на такому розмірі.

З точки зору маркетингу ваша першочергова задача – вибрати шрифт, який можна швидко читати, а також який буде розбірливим без зайвого хизування. Ефект провалу в пошуковій видачі і високий коефіцієнт відмов – реальна головний біль для маркетологів. Дуже важливо привернути увагу ваших потенційних клієнтів за перші кілька секунд, поки вони дивляться на лундін, рекламу або картинку.

4 крутых совета по типографике от крупнейших мировых брендов

Якщо цей приклад не здається таким простим, ось вам Nike. Вони справжні цінителі комбінування шрифтів і повідомлень. Вони взяли короткий текст з потужним шрифтом (який також використовується в логотипі, ну або в останній версії) і зробили так, що такі аспекти, як погана читаність і короткий проміжок залучення уваги не стали між їхніми сполученням та аудиторією.

4 крутых совета по типографике от крупнейших мировых брендов

Висновок

Знайти правильний шрифт не так вже й складно. У цьому немає ніякої магії і секретних інгредієнтів. Потрібно шукати та перевіряти, що тобі підходить найбільше, що більше підходить під твій бренд, текст повідомлення.