10 нових трендів електронної комерції в 2016, які поліпшать ваше інтернет стратегію

223

Від автора: тренди в дизайні приходять і йдуть. Деякі тенденції лише естетично красиві, як наприклад, паралакса прокрутки. Це всього лише дрібні зміни тут і там, які не змінюють основний структури. Інші ж тренди є чимось більшим, вони впливають на прийняття рішень. Ось такі тенденції і потрібно відстежувати, особливо, якщо ви створюєте свій перший eCommerce сайт. Дані тренди допоможуть вам зрозуміти, чи створили ви сайт, який полюблять користувачі.

Нижче представлені ці великі eCommerce тренди за 2016 рік, які допоможуть розширити вашу інтернет стратегію, а прибуток від вкладень повернеться вже в цьому році.

1. Шопінг на різних пристроях

Важко уявити, що перший iPhone вийшов всього пару років тому. Раніше можна було з легкістю читати звичайні статті на мобільному пристрої. Однак щось більш складне, як заповнення довгих контактних форм або покупка товару в інтернет-магазині, було непосильним завданням. Все змінилося.

В даний час на мобільні пристрої припадає 40% всіх доходів з електронної торгівлі. Очікується, що ця цифра зросте до 70% всього за пару років! Приміром, люди почнуть купувати товари на одному пристрої, а закінчувати на іншому майже у 85% випадків!

Це означає, що ваш веб-сайт повинен відмінно виглядати і працювати без збоїв не тільки на настільних комп’ютерах, а й на мобільних телефонах і планшетах. Весь процес роботи з сайтом повинен бути синхронізованим і послідовним, так як безліч ваших покупців будуть перестрибувати з одного пристрою на інший під час купівлі товару. Будь-який збій може зірвати покупку.

2. Загальні UI шаблони

Одного разу, Стів Джобс сказав: «дизайн – це не те, як предмет виглядає, а те, як він працює». Між мистецтвом і красивим веб-дизайном, на які приємно дивитися, і користувальницьким досвідом, який допомагає відвідувачам сайту знайти те, що вони шукали і купити це, існує велика різниця.

В інтерфейсі користувача (UI) не повинно бути невідповідностей, тому йому стало приділятися величезне значення. В основному, під невідповідностями розуміються незрозумілі переходи, від яких необхідно позбавлятися, щоб люди без проблем могли сканувати, переглядати, змінювати і додавати товари в корзину. Подивіться на топ продаваних eCommerce тим за 2016 рік, і ви побачите ці спільні елементи в дії.

Також ви можете оцінити популярну і привабливу тему Ella Shopify, в якій маса вбудованих в дизайн eCommerce елементів:

3. Персоналізація і контекстний шопінг

Використання загальних UI шаблонів допоможе передати користувачеві більш послідовний досвід. Однак це означає, що велика кількість сайтів, в тому числі і сайти ваших конкурентів, будуть схожі один на одного.

На щастя, наступний великий тренд – персоналізація. Домашня сторінка може змінюватися в залежності від останніх переглянутих товарів.

Поняття «контекстний маркетинг» знаходиться ще на етапі становлення, але про нього вже скрізь говорять. На ділі, 89% керівників сайтів основним способом диверсифікації вкладень вважають користувальницький досвід.

Наприклад, Amazon більше всіх досяг успіху в цьому тренді, а також в персоналізації домашньої сторінки, на якій відображаються ваші попередні покупки, товари з пошуку і рекомендовані товари.

4. Кастомизированная демонстрація товару

Кастомізація контенту на сторінці це одне. А інтерактивна демонстрація товару – зовсім інша справа. Це привертає увагу спосіб продемонструвати можливості товару.

Приміром, у компанії EvoDesk є інтерактивний інтернет-магазин, де можна буквально створити свою модель товару за кілька хвилин.

При додаванні деталей до стандартного товару ви відразу ж бачите, як продукт буде виглядати і функціонувати. Так кожен покупець буде знати, що він купить саме те, що йому потрібно, а ваш товар буде унікальним.

5. Геотаргетинг

У минулому році частка мобільного інтернет-трафіку вперше перевищила дротове з’єднання. Тобто усе більше людей виходять в інтернет прямо на ходу.

Один з найцікавіших аспектів мобільних пристроїв полягає в тому, що в них є GPS, за допомогою якого можна визначати своє місце розташування. Тому не дивно, що гаданий зростання мобільної реклами на основі місця розташування зросте з $4.3 мільярдів в 2014 до $18.2 мільярдів в 2019!

Мобільна реклама на основі місця розташування також відмінно підходить для плавного переходу від онлайн-покупок до покупок в реальному магазині. Ви можете скористатися перевагами простоти і доступності (на мобільних пристроях) і перенаправляти користувачів на сайт, щоб вони подивилися інші товари.

6. Відео товарів

90% відвідувачів кажуть, що перегляд відео допомагає їм прийняти рішення про покупку. Не дивно, що 71% людей вважають, що відео набагато краще розповідає про товар, ніж просто текст. Все начебто очевидно: відео – кращий спосіб показати, як виглядає товар, як він працює, а також він може допомогти покупцеві.

Статистика підтверджує це твердження. Понад 73% людей купують товар, якщо вони подивилися відео. Крім того, ролики зовсім не повинні бути величезними або помітними.

Покупцеві потрібно побачити те, що він збирається придбати. Так що краще просто покажіть, як користуватися товаром, підкресліть способи його застосування так, щоб користувач відразу ж зрозумів його особливості та унікальність.

7. Багатоканальний маркетинг

Ми живемо в світі з безліччю пристроїв і все більше часу проводимо за мобільними телефонами або планшетами, а не за настільними комп’ютерами. Все це вплинуло на онлайн шопінг: 85% користувачів починають покупку на одному пристрої і закінчують на іншому.

Користувачі можуть наткнутися на посилання, переглядаючи стрічку в соціальних мережах на мобільному пристрої, і пізніше повернутися до неї вже на настільному комп’ютері для покупки. Також користувачі можуть додати товар у кошик на одному пристрої на роботі, а придбати його вже вдома ввечері.

Висновок: процес роботи з сайтом повинен бути послідовним, враховуючи зростаюче число покупців, які перестрибують з пристрою на пристрій.

8. Реклама в соціальних мережах

Реклама в соціальних мережах завоювала погану репутацію з-за того, що вона не конвертується, як і Google AdWords.
Однак нові розробки (наприклад, Facebook’s Dynamic Product Ads) надають інтернет компаніям новий потужний інструмент.

Така реклама унікальна і більше схожа на ретаргетінг або ремаркетинг: витягуються дані про щойно переглянутий кимось товар на сайті, а хвилину опісля користувачі вже бачать нагадування на Facebook.

Така реклама орієнтована на мобільні пристрої. На основі старої реклами з’являється нова, більш релевантна, актуальна на даний момент. Компанія Honest Company вже відчула величезні плюси, підвищивши клікабельність на 35% і знизивши витрати на 38%!

9. Автоматизація маркетингу

Дуже довгий час email маркетинг домінував над іншими каналами, такими як соціальні мережі, в області продажів постійним клієнтам.

Результати не йдуть ні в яке порівняння: частка реклами в соціальних мережах нижче 1% (email маркетинг 30%).
Так як досвід роботи з вашим сайтом необхідно розвивати і робити більш персоналізованим, то вам теж знадобиться своя email компанія.

На жаль, споживачі отримують дуже багато повідомлень. Вхідна пошта захаращена різними акціями, а поштові сервіси на зразок Google Gmail стали автоматично фільтрувати такі повідомлення. Більшість людей їх навіть не помічають.

Тут може допомогти автоматизація маркетингу. У нас є величезна колекція відмінних eCommerce email шаблонів, які сумісні з безліччю популярних сервісів.

Також можете поглянути на універсальний шаблон електронної пошти Multimail, який працює з Mailchimp, Campaign Monitor, ActiveCampaign і ще безліччю систем:

10. Миттєві акції

Раніше чорна п’ятниця була разів у році. Проте із-за зростаючої конкуренції з іншими продавцями тепер вона триває кілька днів. Безліч популярних магазинів тепер відкриті в ніч на день подяки або різдво, отримуючи прибуток найпопулярніші для шопінгу дні.

Цю ж тактику перейняли і інтернет-магазини. Forrester з’ясували, що 70% покупців в четвертому кварталі намагаються скористатися перевагою святкових знижок.

Періоди святкових покупок розтягнулися на кілька днів, так що плануйте святкові акції та email розсилку заздалегідь.

Користуйтеся найкращими стратегіями eCommerce

Деякі тренди в дизайні швидкоплинні: на них приємно дивитися, але вони ніяк не впливають на ваші цілі. Однак важливість цих 10 прикладів буде тільки рости.

Почніть експериментувати з цими eCommerce стратегіями зараз, щоб потім, коли вони увійдуть в моду у другій половині 2016, бути на гребені хвилі.