10 найбільш популярних CMS

324

Коли справа доходить до вибору системи управління контентом для розвитку проекту, пропонований вибір величезний. В залежності від того, наскільки просунута CMS Вам потрібна, яким повинен бути її вбудований мова і хто буде нею користуватися, вибір ідеальною для проекту CMS може стати справжнім кошмаром.

Однак, деякі CMS трохи перевершують всі інші в плані зручності у використанні. Деякі простіше встановити, користуватися розширеннями — спасибі провідним розробникам за продумане планування. Ось 10 з найпопулярніших CMS в мережі, які можна буде використовувати у Вашому наступному проекті.

1. WordPress

cms

Що можна сказати про WordPress такого, чого про неї ще не було сказано? Блоґова платформа на PHP, як не крути — найпопулярніша CMS для ведення щоденників, і, можливо, взагалі найпопулярніша CMS. Прекрасна платформа для початківців, відмінно документована і володіє дуже швидким установником. Якихось п’ять хвилин, і CMS вже працює – це чудово! Не кажучи вже про те, що новітні версії автоматично оновлюють ядро і плагіни зсередини бекенду, без необхідності завантаження окремих файлів.

Для користувачів, які не знайомі з HTML та іншими мовами розмітки, є вбудований WYSIWYG-редактор. Бекенд системи раціоналізований і управляється інтуїтивно. Новачки легко справляться з адмініструванням. Крім того, WordPress має вбудовану підтримку завантаження зображень та мультимедіа на сайт.

Для розробників реалізований простий і прозорий мову тим, а також API для розробки плагінів.

Спільнота WordPress – віддана і старанна компанія. Для WordPress реалізована, можливо, найбільша база плагінів і тим, на вибір. Важлива особливість спільноти WordPress – це наявність онлайн величезної кількості рад та інструкцій майже по кожному аспекту використання WordPress. Все, про що Ви тільки могли мріяти, швидше за все, вже зроблено для WordPress, і про це десь написано.

2. Drupal

cms

Drupal – ще одна CMS, має дуже велике, активна спільнота користувачів. Не зосереджуючись на платформі блогінгу, Drupal – це саме система управління контентом. Легка установка забезпечена тонною додаткових модулів, за допомогою яких можна додати безліч цікавих функцій, таких як форуми, блоги користувачів, аутентифікація OpenID, профілі та інше. Створення сайту з функціями соціальної мережі робиться за допомогою простої установки Drupal. Фактично, за допомогою додаткових сторонніх модулів, Ви можете з мінімальними зусиллями створити кілька цікавих клонів популярних сайтів, таких як YouTube або Amazon).

Однією з найпопулярніших особливостей Drupal є модуль таксономії, що дозволяє організовувати множинні рівні і типи категорій для різних видів вмісту.

Спільнота користувачів Drupal надає прекрасну підтримку по кожному плагіну і будь-яких загальних питань.

3. Joomla!

cms

Joomla! – досить просунута CMS в плані функціональності. Нічого сказати, почати працювати з Joomla! дуже легко завдяки інсталятора. Інсталятор Joomla! може видалено працювати з більшістю систем, що використовуються як веб-сервери, і досить простий, враховуючи ту кількість програмного забезпечення, яке може конфігуруватися.

Joomla! має багато спільного з Drupal – це завершена CMS, яка може бути чимось більшим, ніж простий сайт-портфоліо. Вона поставляється з привабливим адміністративним інтерфейсом, доповненим інтуїтивними випадними меню та іншими функціями. Ця CMS чудово підтримує такі протоколи доступу, як LDAP, і навіть OpenID Gmail.com.

На сайті Joomla! розміщено понад 3200 розширень для цієї популярної CMS, видно, що співтовариство розробників живе і проявляє активність. Як і в Wordress, за допомогою розширень можна додати майже будь-які потрібні функції. Однак, спільнота Joomla! покладається на платні теми і плагіни, так що, якщо захочете щось переробити, приготуйтеся заплатити.

4. ExpressionEngine

cms

ExpressionEngine (EE) – елегантна та гнучке CMS-рішення для будь-якого виду проектів. Спочатку задумана як розширювана і легко модифицируемая, ЇЇ стоїть окремо щодо якості розробки та інтуїтивності адміністративного інтерфейсу. Підуть буквально секунди на те, щоб зрозуміти структуру бекенду і почати наповнення системи вмістом або взятися до зміни її зовнішнього вигляду. Навіть не дуже просунуті користувачі зможуть фантастично легко почати створення свого web-сайту, користуючись бэкэндом, і не виявляться при цьому в незручному становищі.

ExpressionEngine поставляється з можливістю створення безлічі сайтів однією установкою софту. Для дизайнерів ЇЇ пропонує потужний движок шаблонів з користувацькими глобальними змінними, SQL-запитами і вбудованою системою контролю версій. Швидкості роботи сайту сприяє кешування шаблонів, запитів і тегів.

Одна з улюблених особливостей ЇЇ – це можливість пошуку і заміни тексту по усіх об’єктах відразу. Той, хто коли-небудь робив сайт або блог, знає, як зручно змінювати велику кількість даних, уникаючи необхідності переглядати і відкривати кожну сторінку з тим, щоб її змінити і опублікувати.

ExpressionEngine відрізняється від вищеперелічених CMS тим, що вона платна. Індивідуальна ліцензія коштує 99,95 доларів, а комерційна – 249,99 доларів.

5. TextPattern

cms

TextPattern популярна серед дизайнерів з причини своєї простоти і елегантності. TextPattern – не з тих CMS, які включають в себе будь-які функції, які тільки можна придумати. Кодова основа її струнка і мінімалізовано. Основна мета TextPattern – забезпечення Вас прекрасною CMS, створює добре структуровані, сумісні зі стандартом сторінки.

Замість редактора WYSIWYG TextPattern використовує розмітку Textile в текстових областях в цілях створення елементів HTML разом зі сторінкою. Одержувані сторінки екстремально полегшені і швидко завантажуються.

TextPattern обдумано простий по дизайну, його бекенд напрочуд легкий у використанні і інтуїтивно управляємо. Нові користувачі легко розберуться з областю адміністрування.

Хоча ядро TextPattern мінімалістично, з допомогою сторонніх розширень, модулів і плагінів можна збільшити його функціональність. У TextPattern є активне співтовариство розробників, що надає допомогу і ресурси на своєму сайті Textpattern.org.

6. Radiant CMS

cms

Всі перераховані вище системи управління контентом належать до PHP-програмами. PHP – найпопулярніший мова для розробки веб-додатків, але це не означає, що можна не звертати уваги на інші популярні мережеві мови, такі, як Ruby. Radiant CMS – це швидка, проста і минимализированная CMS, порівнянна з TextPattern. Radiant побудований на основі популярної Rails, і розробники Radiant зробили все можливе, щоб система стала як можна більш простий і елегантною, але наділеної необхідною функціональністю. Як і TextPattern, Radiant не використовує редактор WYSIWYG, а покладається на розмітку Textile для створення складних HTML-документів. Radiant також має свій власний шаблонний мова Radius, дуже схожий на HTML, який використовується для інтуїтивного створення шаблонів.

7. Cushy CMS

cms

Cushy – зовсім інший вигляд CMS порівняно з усіма іншими. Звичайно, вона оснащена усіма основними функціями стандартної системи управління контентом, але вона не залежить від специфічного мови. Фактично, ця CMS є веб-додаток розміщене в інтернет. Не потрібно турбуватися про завантаженні системи або її майбутньому оновленні.

Робота в Cushy відбувається наступним чином: сайт системи закачує вміст на вибраний сервер по FTP, розмітку якого розробник або дизайнер, у свою чергу, може змінювати так само, як поля постів в бэкенде – просто змінюючи види стилів. Все дуже просто.

Cushy CMS безкоштовна навіть для професійного використання. Вона має налаштування, що дозволяє піднятися до акаунта Pro і використовувати свій власний логотип і колірну схему та інші легко надстраиваемые функції.

8. SilverStripe

cms

SilverStripe – інша CMS на основі PHP, яка веде себе багато в чому схоже на WordPress, за винятком того, що має набагато більше конфігурованих налаштувань і створена для управління контентом, а не для блогінгу. SilverStripe унікальна тим, що збудована на своїй власній PHP основі – Saphire. На допомогу дизайнерам в ній передбачений свій власний мову шаблонів.

У SilverStripe вбудовані деякі цікаві можливості, такі, як контроль версій і вбудована підтримка SEO. Дійсно унікально в SilverStripe те, що розробники та дизайнери при необхідності можуть адаптувати інтерфейс адміністрування під своїх клієнтів. Хоча співтовариство розробників SilverStripe не таке велике, як у інших проектів, є деякі додаткові модулі, теми та віджети для розширення функціональності. Крім того, SilverStripe пропонує зовсім небагато стилів для дизайнерів, а Вам обов’язково захочеться поміняти теми сайтів.

9. Alfesco

cms

Alfesco – потужне корпоративне рішення для управління контентом, засноване на JSP і дивно легко інстальоване. Неймовірно корисна риса Alfesco – можливість перетягувати файли в папку на сервері, конвертуючи їх у веб-документи. Alfesco тебует трохи більшої роботи над собою, ніж багато інших CMS, і не так вже дружелюбна до новачкам, але, завдяки величезної потужності системи, цілком корисна. Адміністративний бекенд простий і красивий.

Хоча Alfesco не такий вже хороший вибір для більшості звичайних сайтів, вона чудово підійде для потреб підприємств.

10. TYPOlight

cms

TYPOlight, думається, має ідеальний баланс можливостей, реалізованих у цій CMS. В області функціональності TYPOlight можна порівняти з Drupal і ExpressionEngine, так само вона пропонує навіть такі унікальні пакети модулів, як списки розсилки та календарі. Розробники мають можливість заощадити час на вбудованому CSS-генераторі, а ще для цієї CMS існує безліч навчальних ресурсів.

Зворотною стороною цієї CMS є наявність занадто великої кількості можливостей і конфігурованих опцій.

Навіть якщо бекенд вже ретельно організований, все одно залишиться безліч опцій для розгляду. Але якщо Ви хочете створити сайт з просунутою функціональністю і невеликим додатковим програмуванням, TYPOlight підійде відмінно.

Ось ми і розглянули список з десяти найбільш популярних CMS (систем управління контентом), сподіваюся вам сподобалося :) .

Переклад і редакція: Ріг Віктор.

E-mail:[email protected]

Проект webformyself.com — Як створити свій сайт. Основи самостійного сайтобудування